- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Gniaužiantis kvapą apiplėšimas – seriale „Deimantų medžiotojai”

Autorius: veidas.lt | 2013 06 25 @ 17:00 | Kultūra | No Comments


Po to, kai praėjusio ketvirtadienio vakarą buvo negailestingai nužudytas serialo „Čiapajevas. Aistra gyventi“ pagrindinis herojus Vasilijus Čiapajevas, daug kas šnekėjo, kad nepaprastai pasiges šio žavingo karininko. Serialas „Lietuvos ryto“ televizijos eteryje buvo užsitarnavęs žiūrimiausios programos vardą ir prie ekranų traukė tiek besidominčius istorija, tiek išsiilgusius tikros romantikos.

Po šios įspūdingos premjeros televizija tęsia tradiciją darbo dienų vakarais džiuginti žiūrovus istoriniais veiksmo serialais ir pradeda rodyti efektingą detektyvinį serialą „Deimantų medžiotojai“. Tai pasakojimas apie nepaprastai įžūlų ir puikiai suplanuotą praėjusio amžiaus pabaigos nusikaltimą tuometinėje Sovietų Sąjungoje – Aleksejaus Tolstojaus našlės deimantų vėrinio vagystę. Negana to, į šį nusikaltimą įsipainiojusi Brežnevo laikų grietinėlė, todėl nesaugu pasidarys visiems, kas bent kiek priartės prie nusikaltimo išaiškinimo.

Rusijos kritikai negailėjo liaupsių „Deimantų medžiotojų“ režisieriui Aleksandrui Kotui, filmo kūrybinei komandai ir seriale vaidinantiems žinomiems rusų aktoriams, tarp kurių – ne vieną apdovanojimą pelniusi kino žvaigždė Aleksejus Serebriakovas.

Filmo veiksmas prasideda 1980 metais. Maskvoje apiplėšiama rašytojo Aleksejaus Tolstojaus našlė. Pavogta vertingų antikvarinių daiktų, o svarbiausia — įspūdinga deimantinė sagė su karališkąja lelija, kuri priklausė karaliui Liudvikui XV. Šį papuošalą galima parduoti tik užsienyje.
Našlė apie apiplėšimą praneša KGB ir Vidaus reikalų ministerijai. Žinoma, tokį nusikaltimą ima tirti patys geriausi pareigūnai. Ši užduotis pavedama detektyvui Nikolajui Šachovui (Aleksejus Serebriakovas) ir jo pagalbininkui Igoriui Latiševui (Aleksandras Novinas). Abu jie – sąžiningi, savo darbui atsidavę policininkai, tad nusikaltėliai juos laiko tikrais Don Kichotais.

N.Šachovas sulaiko Odesoje gerai žinomą vagį, pravarde Biesas (Piotras Fiodorovas) ir pagrindine įtariamąja laikomą prancūzę diplomato žmoną Veroniką Parbeo (Оlga Smirnova). Moteris kaip tik ruošėsi kažkur išskristi. Veronika nepateikia svarių įrodymų, tačiau pareigūnus nukreipia pas operos dainininką Borisą Buriacę (Jevgenijus Mironovas). Tai žavingas vyras, kuris rengiasi pagal naujausią madą – mūvi džinsus, nešioja skrybėlę ir avi smailianosius batus aukštais kulnais. Be to, turi žiedą su briliantu ir masyvią auksinę grandinę, kurios nenusiima net eidamas maudytis.

Kaip pasisuks serialo herojų likimai? Kas nugalės – teisingumas ar korumpuota sistema? Kvapą gniaužiantį serialą žiūrėkite pirmadieniais – ketvirtadieniais 21 val. 35 min. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/gniauziantis-kvapa-apiplesimas-seriale-%e2%80%9edeimantu-medziotojai%e2%80%9d

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.