- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Ginkluotų ekstremistų grupė traukia į Europą

Autorius: veidas.lt | 2010 10 07 @ 09:41 | Aktualijos | No Comments

Viena islamo ekstremistų grupė, kurią sudaro 25 žmonės, planuoja grįžti į Europą po kovinio apmokymo Afganistano ir Pakistano pasienio regionuose, trečiadienį pranešė Prancūzijos žvalgybos pareigūnai, remdamiesi iš JAV gauta informacija.

Šis perspėjimas nuskambėjo Europos šalims stiprinant parengtį atremti galimus išpuolius, apie kuriuos duomenų gauta iš kelių šalių.

“25 kovinį apmokymą įgiję jaunuoliai”, atvykę iš Europos į regioną, kuris žinomas kaip ekstremizmo židinys, planuoja grįžti į Senąjį žemyną tikriausiai per Turkiją, vienas žvalgybos sluoksnių šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.

Jis nurodė, kad JAV žvalgybos agentūros perspėjo atitinkamas struktūras Europoje apie šios grupuotės veiklą “prieš kelias savaites”, o šį perspėjimą pakartojo britų pareigūnai.

Vienas Prancūzijos pareigūnas sakė, kad šie 25 asmenys įgijo kovinės patirties centrinės valdžios menkai kontroliuojamame pasienio regione, iš kurio JAV vadovaujamos pajėgos siekia išstumti tarptautinio teroristų tinklo “al Qaeda” lyderius. Taip pat nurodoma, kad ši grupė gali mobilizuoti kitus ekstremistus Europoje.

Šie žmonės kelia “pagrindinį susirūpinimą” Vakarų šalių saugumo tarnyboms, sakė vienas pareigūnas.

Antradienį Prancūzijos policija per reidus prieš įtariamus teroristus suėmė 12 asmenų ir konfiskavo ginklų.

Prancūzijos policijos kovos su terorizmu skyriaus pareigūnai suėmė devynis asmenis pietiniame uostamiestyje Marselyje ir kaimyniniame Avinjono mieste. Trečiadienį jie nurodė, kad vienas iš įtariamųjų yra 45 metų Fouadas Sabouras (Fuadas Saburas), policijai žinomas islamo ekstremistas, siejamas su anksčiau įvykdytais išpuoliais.

Per kitą operaciją antradienį Prancūzijos policija suėmė tris asmenis, kurių telefonų numeriai buvo rasti iš Alžyro kilusio 28 metų Ryado Hannouni (Rijado Hanunio) mobiliajame telefone.

Pastarasis buvo suimtas šeštadienį Italijos pietiniame mieste Neapolyje. Kaip pranešama, pas jį rasta medžiagų bomboms gaminti.

Pareigūnai sakė, kad tyrėjai nori apklausti R.Hannouni dėl įtariamų ryšių su kovotojais, esą turinčiais atvykti į Europą iš Afganistano. Pranešama, kad R.Hannouni yra atvykęs iš genčių regionų Afganistano ir Pakistano pasienyje.

Vakarų šalių saugumo pareigūnai perspėjo, kad “al Qaeda” tikriausiai planuoja įvykdyti Europoje išpuolių, panašių į teroro atakas, kurios 2008 metais buvo įvykdytos Indijos mieste Mumbajuje.

JAV valstybės departamentas sekmadienį perspėjo, kad užpuolikai gali panaudoti “įvairias priemones ir ginklus, o savo taikiniais pasirinkti tiek oficialius, tiek privačius interesus” Europoje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ginkluotu-ekstremistu-grupe-traukia-i-europa

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.