- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Geriausias sportininkas – tai kartu ir puikus žmogus, pilietis

Autorius: veidas.lt | 2013 12 16 @ 21:44 | Sportas | No Comments

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasveikino Lietuvos sporto žurnalistų federacijos geriausiais pripažintus 2013 metų mūsų šalies sportininkus ir metų sportininkės titulą iškovojusią plaukikę Rūtą Meilutytę.

Pasak premjero, sporte, kaip ir mene ar apskritai kultūroje, reikalingas precedentas – kažkas turi rodyti pavyzdį. „Išrinkti mūsų geriausius – štai jau devintąjį kartą Jūs, sporto žurnalistai, užsibrėžėte tą padaryti. Tai toli gražu nėra lengvas uždavinys. Manau, kad neužtenka būti vien stipriam, greitam ar taikliam, kad taptum geriausias ir kad tave paskelbtų iškiliausia asmenybe“, – sveikindamas geriausius sportininkus sakė Vyriausybės vadovas.

„Tam reikia kažko daugiau. Reikia kaip Rūtai Meilutytei po varžybų rodyti savo kepuraitę – nes tik taip gali tuo metu parodyti pasididžiavimą savo šalimi. Reikia kaip Jevgenijui Šuklinui siekti rezultatų net ir atšiauriausiomis sąlygomis – duodant savo klubui, miestui ir net šaliai savotišką pasitikėjimo kreditą. Geras atletas, geriausias sportininkas – tai kartu ir puikus žmogus, pilietis, savo šalies atstovas. O apie tai sprendžiama ne vien tik pagal taškus, minutes ar metrus,“ – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Premjero teigimu, garbingos kovos principai yra vienas iš meistriškumo matų. „Mes esame pernelyg maži ir net savotiškai trapūs, kad galėtume sportinėje kovoje rizikuoti savo ir šalies garbe. Džiugu, kad paskutiniais metais dopingo ar kitokie skandalai mus aplenkia“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/geriausias-sportininkas-%e2%80%93-tai-kartu-ir-puikus-zmogus-pilietis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.