- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Geriausias spektaklis – “Dugne”, geriausi aktoriai – D.Gumauskas ir E.Mikulionytė

Autorius: veidas.lt | 2011 03 27 @ 20:49 | Lietuva | No Comments

Auksinį scenos kryžių pelnė režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis “Dugne”, geriausiais 2010 metų aktoriais pripažinti Darius Gumauskas ir Eglė Mikulionytė.

Sekmadienį Nacionaliniame dramos teatre vykusioje apdovanojimų teikimo ceremonijoje Auksinis scenos kryžius D.Gumauskui, kaip pagrindinio vaidmens atlikėjui, įteiktas už vaidmenis spektaklyje “Dugne”. E.Mikulionytė pagrindinio vaidmens aktorės kategorijoje įvertinta už Antigonės vaidmenį spektaklyje “Antigonė Sibire”.

Už viso gyvenimo kūrybą Padėkos premija paskirta aktorei Rūtai Staliliūnaitei. Boriso Dauguviečio auskaras, skiriamas už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus, šiemet įteiktas režisieriui Cezariui Graužiniui – už Europos ir Lietuvos teatro tapatybes paieškas.

Nepagrindinio vaidmens aktoriaus kategorijoje Auksinį scenos kryžių pelnė Vytautas Anužis, suvaidinęs Piršlį, Generalinį ir Gydytoją spektaklyje “Mergaitė, kurios bijojo Dievas”.

Už nepagrindinį vaidmenį Auksinį scenos kryžių gavo ir aktorė Gintarė Latvėnaitė, atlikusi Celinos vaidmenį “Mistre”.

Už dramaturgiją apdovanotas spektaklis “Nutolę toliai” pagal Pauliaus Širvio poeziją.

Operos ir operetės nominacijoje geriausia pripažinta solistė Sigutė Stonytė – už Grafienės vaidmenį operoje “Figaro vedybos”.

Geriausio choreografo titulą pelnė Anželika Cholina už spektaklį “Ana Karenina”. Atsiimtą apdovanojimą ji perdavė pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje sukūrusiai Beatai Molytei teikdama, kad “tai tas atvejis, kai spektaklį padaro artistas”.

Baleto ir šokio kategorijoje už Olimpijos vaidmenį šokio spektaklyje “Kopelija” Auksinis scenos kryžius įteiktas Eglei Špokaitei.

Geriausiu lėlių teatro spektakliu pripažintas etnologinis muzikinis veiksmas šeimai “Gandro dovana” (režisierius ir dailininkas Algis Mikutis, režisierė, dailininkė ir aktorė Saulė Degutytė-Šiekštelienė, kompozitorė ir idėjos autorė Snieguolė Dikčiūtė).

Už geriausią spektaklį vaikams apdovanota vaidinimo “Pati labiausia pasaka” kūrybinė grupė.

Metų debiutante pripažinta aktorė Monika Vaičiulytė – už Marijos vaidmenį spektaklyje “Mergaitė, kurios bijojo Dievas”.

Apdovanojimą scenografų ir kostiumų dailininkų kategorijoje pelnė Juozas Statkevičius – už kostiumus ir grimą Leo Fall operetei “Madam Pompadur”, spektakliui “Publika”, šokio spektakliui “Ana Karenina”.

Auksinis scenos kryžius įteiktas ir kompozitoriui Liudui Mockūnui – už muziką spektakliams “Prakeiktieji”, “Gedulas tinka Elektrai”.

Meninkams įteiktos premijos, siekiančios 7,15 tūkst. litų.

Auksinius scenos kryžius kartu su piniginėmis premijomis Kultūros ministerija skiria labiausiai per metus nusipelniusiems teatro kūrėjams. Šis apdovanojimas pradėtas teikti 2004-aisiais, jis pakeitė nuo 1995 metų teiktą “Kristoforą”.

Į “Auksinį scenos kryžių” įkomponuotas 1930 metais įsteigtas Valstybės teatro garbės ženklas. Juo tarpukario Lietuvoje būdavo apdovanojami labiausiai nusipelnę teatro menininkai.

Kovo 27-oji yra paskelbta Tarptautine teatro diena. Šventė minima nuo 1962 metų. Ši diena paskelbta švente 11-ajame Tarptautinio teatro instituto kongrese, vykusiame Vienoje, patvirtinus UNESCO.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/geriausias-spektaklis-dugne-geriausi-aktoriai-d-gumauskas-ir-e-mikulionyte

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.