- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Geriausi 2014 m. merai

Autorius: veidas.lt | 2014 02 04 @ 18:47 | Geriausi Lietuvos merai | 2 Comments

Šiemet “Veidas” jau šeštąjį kartą sudarė daugiausiai naudos savo miestams ir rajonams duodančių merų reitingą. Dauguma savivaldybių vadovų bei tarybų arba neturi idėjų, arba tiesiog nenori ieškoti savo išskirtinumo, tad arba tradiciškai yra susitelkę į žemės ūkio plėtrą, arba kopijuoja sėkmingiausių poros savivaldybių elgesį.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena jau tik 2 mln. 944 tūkst. žmonių. Dar prieš trejus metus Jungtinių Tautų bei „Eurostato“ ekspertai prognozavo, kad 3 mln. gyventojų Lietuvoje neliks tik apie 2035-uosius. Bet, kaip matome šiandien, jie gerokai klydo. Vis dėlto vėliau ekspertai patikslino, kad 2030 m. Lietuva turės tik 2,5 mln. gyventojų.

Šiais metais renkant geriausią metų merą intriga išliko iki pat paskutinės minutės. Mat nuo pradžių iki pat pabaigos plaukiant atsakymų anketoms vieno aiškaus lyderio nebuvo. Net keturių pretendentų: Akmenės rajono vadovo V.Mitrofanovo, Birštono – N.Dirginčienės, Klaipėdos miesto – V.Grubliausko bei Palangos savivaldybės vadovo Š.Vaitkaus pavardės dominavo daugelio respondentų anketose. Įdomu, jog apibendrinus apklausos rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai balsų surinko N.Dirginčienė ir V.Mitrofanovas.
Tačiau apklaustųjų nuomonė, remiantis pernai metais pakeistomis vertinimo taisyklėmis, sudarė tik 70 proc. merų reitingo. Likusiems 30 proc. turėjo įtakos savivaldybių pozicija 2013 m. reitinge. Tad savivaldybių reitingas iš esmės ir nulėmė tai, kad geriausia mere šįmet išrinkta Birštono kurorto vadovė. O su ja po lygiai respondentų balsų gavęs V.Mitrofanovas liko trečias. Jį iš antros vietos išstūmė vieno savivaldybių reitingo lyderių – Klaipėdos miesto meras V.Grubliauskas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/geriausi-2014-m-merai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.