- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Gelbėkit! Atakuoja… vampyrai

Autorius: veidas.lt | 2010 03 22 @ 13:23 | Psichologija | No Comments

Kaimynė vis prašo pažiūrėti jos vaiką, viršininkas užkrauna daugybę darbų, pagirdamas jūsų gebėjimus, anyta nuolat skundžiasi prasta sveikata… Dalijame save kitiems, o mūsų energijos atsargos yra ribotos. Vieną dieną pasijuntame išsekusios taip, kad, rodos, visai nebeliko jėgų gyventi.

Kodėl reikia svetimos energijos

Tai, kad žmonės tarpusavyje keičiasi energija, – visiškai natūralu. Kai davimas ir ėmimas yra lygiaverčiai, tai vadinama draugyste! Susipykusi su vyru ar darbe susidūrusi su sunkumais draugė ateina pasiguosti, ir mes stengiamės ją suprasti, užjausti, o po ilgo vakaro jaučiamės tarsi išsiurbtos. Bet tai leistina – juk draugė toks artimas žmogus. Kitą kartą, kai mums bus sunku, ji išklausys ir suteiks stiprybės. Taip jūs abi gaunate naudos, padedate viena kitai, ir energijos pusiausvyra išlaikoma. Tačiau peržengus normalaus energijos keitimosi tarp žmonių ribas prasideda… vampyrizmas.

Energinis vampyras, kad ir kaip būtų užsimaskavęs, skendi rūpesčiuose ir mato tik blogąsias gyvenimo puses. Ir tuo pat metu nuolat galvoja, ką kiti žmonės galėtų dėl jo padaryti. Ir jam visai nerūpi, kaip sekasi kitiems. Beje, siurbdamas iš kitų energiją vampyras pasisotina tik laikinai, o jei jos neranda, jaučiasi tuščias, bejėgis, vienišas. Apie savo paties energijos šaltinius jis nė nesusimąsto.

Kaip atpažinti vampyrą

Instinktyviai mes visos anksčiau ar vėliau pajuntame, kas iš mūsų siurbia energiją. Be to, vampyrą pažinsite iš jo atkaklumo ir gebėjimo priversti mus nusileisti ir neprieštarauti.

  • Jis nuolat kalba apie nesibaigiančias savo bėdas.
  • Puolęs pasakoti apie savo rūpesčius jis tarsi įsisiurbia į jus ir nepaleidžia, nors tikrai neturite laiko ir leidžiate jam tai suprasti.
  • Pabendravusi su juo jaučiatės pavargusi ir neturinti jėgų.
  • Šio žmogaus pagalbos neprašytumėte, net jei būtų sunku, nes jaučiate, kad jis nesivargins jums padėti.

Tokia moterų dalia

Vampyrų aukomis dažniausiai tampame mes, moterys, nes iš prigimties esame rūpestingos, užjaučiančios, atsidavusios… Beje, vyrai daug geriau sugeba apsiginti nuo energinių atakų. Ar pastebėjote, kad kai susergate ar esate blogai nusiteikusi, jūsų brangusis, nors ir užjaučia, tuoj pat pasitraukia kuo toliau: dirba sode, eina į sporto klubą ar bent užsidaro su televizoriumi kitame kambaryje. Ir mes nebegalime prieiti prie jo energijos išteklių. O jam sunegalavus iš karto suveikia mūsų pagalbos instinktas. Rūpinamės juo, sėdime šalia ir leidžiamės apiplėšiamos iki paskutinio energijos lašo…

Tipiška vampyro auka yra geraširdė ir naivi. Ji nesupranta, kad iš jos kas nors ką nors gali atimti, arba mano, jog tai padaroma netyčia. Ji negali nuskriaustųjų palikti bėdoje dar ir todėl, kad yra gerai išauklėta. Kita vertus, tai turi būti energinga ir patikima moteris – antraip kokia energiniam vampyrui iš jos nauda…
Kol auka atidžiai klausosi vampyro gyvenimo išpažinties, šis netrukdomas siurbia energiją. Beje, pavojus tapti vampyro auka yra didesnis medikėms, socialinėms darbuotojoms, net mokytojoms – toks jau jų darbas.

Kaip su vampyrais elgtis darbe

  • Kilus konfliktui atsakykite sau į klausimus: ar kalbatės tik apie reikalus ir ar tai išties labai svarbu? Be reikalo nediskutuokite, nesiteisinkite, nerodykite jausmų. Vampyras kiekviename jūsų žodyje ieškos priežasties iš naujo užsipulti.
  • Nesileiskite į apkalbas, nesvarbu, su kuo ir apie ką. Neigiamos mintys išsiurbia labai daug energijos. O blogai apie ką nors atsiliepdami vampyrui į rankas įduodame šantažo įrankį.
  • Neleiskite jums grasinti. Vampyrai visuomet grasina kuo nors blogu, jei iš karto negauna, ko nori.

Kaip pažaboti aplinkinius vampyrus

  • Vampyrai labai mėgsta, kai jiems patikimos silpnybės, paslaptys. Nedarykite to!
  • Jei pokalbis virsta monologu, vadinasi, pašnekovas ima siurbti jūsų energiją. Baikite kalbėtis, net jei tai atrodys labai nemandagu.
  • Vampyrai nejaučia atstumo. Net jei esate mažai pažįstami, jie pristoja prie jūsų. Pasitelkite visas kūno kalbos priemones, kad padidintumėte atstumą: jei reikia, įkyriam vampyrui stipriai užminkite ant kojos.
  • Jei kalbatės su vampyru telefonu, laikykite ragelį kuo toliau nuo ausies. Išorinis atstumas sukuria ir vidinį nuotolį.
  • Venkite jo žvilgsnio, kai kalbatės.
  • Kartais visai neprošal pasitelkti… melą. Pasiskųskite galvos skausmu ar vėlavimu į pasimatymą ir sprukite nuo vampyro kuo toliau.
  • Negavęs pasistiprinti jūsų energija vampyras taikiai nepasitraukia. Dažniau jis ima jus koneveikti ar apkalbinėti. Būkite tam pasirengusi.

Kad energijos nesiurbtų vaikai

Nesistenkite visuomet būti kantri, jautri ir pedagogiška. Tobula mama egzistuoja tik knygose, o gyvenime visos turime silpnybių. Turime parodyti net ir savo vaikui, kad ne visada būna taip, kaip jis nori, kad yra ir kitų siekių, ne vien jo.

  • Kai išeiname iš namų, mintimis taip pat atsiribokime nuo vaiko ir nuolat negalvokime apie jo savijautą, nepasakokime apie jį visiems aplinkiniams.
  • Kai vaikas tvirtina, kad “visi turi, o aš ne”, jis nusiteikęs siurbti jūsų energiją. Mokėkite pasakyti “ne”, jei jaučiatės teisi.
  • Vaikai nuo mūsų priklausomi, mes rūpinamės jais. Tačiau kai trisdešimtmetis vis dar prašo duoti kišenpinigių ar įsiūti sagą, griežtai tam pasipriešinkite.

Stiprinkime apsaugą!

  • Nuo netikėtos vampyro atakos galima apsiginti uždarant savo energijos grandinę. Vienos rankos nykštį ir smilių sujunkite į žiedą, kitos – taip pat ir “suverkite” abu žiedus į grandinę.
  • Kabinete savo energiją bent šiek tiek apsaugosite apsistatę mėgstamais augalais. Šalia pasidėkite ir kalnų krištolo akmenėlį, kurį vis nuplaukite tekančiu vandeniu ir palaikykite tekančios saulės spinduliuose.
Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/gelbekit-atakuoja%e2%80%a6-vampyrai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.