- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

ES paramos strigimas stabdo statybų augimą

Autorius: veidas.lt | 2010 07 21 @ 12:06 | Lietuva | No Comments

Pastaruoju metu pasigirsta kalbų apie statybos sektoriaus atsigavimą, tačiau džiūgauti dar nėra ko, nes šio itin reikšmingo visai ekonomikai sektoriaus augimas lėtas ir labai nežymus, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Anot jo, statybos sektorius atsigautų greičiau, jei nestrigtų ES parama.

„Statybos sektorius – savotiškas veidrodis, kuriame atsispindi reali šalies ekonomikos padėtis. Šis sektorius skatina vidaus paklausą, sukuria daug darbo vietų, į biudžetą patenka mokesčiai. Yra paskaičiuota, kad nuo statybos darbų, kurių vertė 1 mlrd. litų, į biudžetą grįžta pusė sumos, įskaitant netiesioginius mokesčius. Sukuriama 10 tūkst. darbo vietų. Štai kodėl statyba itin reikšminga visų šalių ekonomikoms“, – aiškino A. Butkevičius.

Parlamentaro teigimu, nuo statybos sektoriaus iš dalies priklauso ir vidaus vartojimas, o šis kol kas Lietuvoje nekinta. Eurostat duomenimis, Lietuva kartu su Latvija – viena iš paskutiniųjų Europos Sąjungos šalių pagal vidaus vartojimą. Statybos sektoriaus pirmojo ketvirčio nuosmukis Lietuvoje taip pat vienas didžiausių tarp ES šalių narių – 42,9 proc.

„Lietuva turi pasirūpinti, kad ES lėšos būtų panaudotos kuo greičiau ir efektyviau. Šiemet numatyta įsisavinti per 8 mlrd. litų ES lėšų. 2 mlrd. litų taip ir liko neįsisavinti praėjusiais metais. Statybinių organizacijų vadovai skundžiasi, kad Lietuvos verslo paramos agentūroje dirbančiųjų kompetencija kelia abejonių. LVPA paliko jos vadovas, paskui pavaduotojas. Lieka dirbti kompetencijos ir patirties stokojantys žmonės“, – sako LSDP frakcijos seniūnas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/es-paramos-strigimas-stabdo-statybu-augima

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.