- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Elektros energetikos sistema pasiruošusi vasarai

Autorius: veidas.lt | 2014 04 08 @ 13:00 | Verslas | No Comments


Artėjantis vasaros sezonas bus tipiškas suplanuotais elektrinių ir perdavimo linijų remontais. Nors devynios iš keturiolikos elektrinių skirtingu laiku bus remontuojamos, apsirūpinimui elektra įtakos tai neturės: dauguma suplanuotų remontų vyks šiluminėse elektrinėse, kurios vasarą neveikia.

Trumpalaikė sistemos adekvatumo analizė 2014 metų vasaros sezonui rodo, kad nors elektros poreikis vasarą yra mažesnis, patenkinti jį tik importuojama elektra būtų galima tik ketvirtadalį laiko. Kaip ir kiekvieną vasarą suplanuoti elektros perdavimo linijų ir tarptautinių jungčių remontai.

„Elektros poreikio prognozė ir generacijos bei tinklo galimybių analizė rodo, kad pusė šalies elektros poreikio bus užtikrinama importuojama elektra, o kita pusė – vietine gamyba. Planuojami tarptautinių jungčių pralaidumai sudarys sąlygas 50 proc. elektros importuoti iš Suomijos ir Estijos, 50 proc. – iš trečiųjų šalių“, – sako Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

Didžiausias ateinančios vasaros elektros poreikis, remiantis statistika, planuojamas liepos 21-27 dienomis. Vertinant sistemos pasiruošimą tenkinti elektros vartojimo poreikius vasaros metu analizuojami statistiniai visų trečiadienių 13 valandos duomenys.  Prieš kiekvieną žiemos ir vasaros sezoną ruošiama analizė padeda elektros sistemos ir rinkos dalyviams koordinuoti veiksmus, kad elektros tiekimo saugumas ir  elektros vartojimo poreikis būtų užtikrintas bet kuriuo metu. Vasaros sezonas energetikos sistemoms yra laikotarpis nuo birželio 2 iki rugsėjo 22 dienos.

Artimiausiu metu, nuo balandžio 14 dienos, planiniam remontui bus atjungtas vienas Karaliaučiaus šiluminės elektrinės 450 megavatų gamybos blokas. Iki balandžio 25 d. Karaliaučiuje bus gaminama tik tiek elektros, kiek pakanka savo poreikiams tenkinti. Dėl dviejų elektros perdavimo linijų Estijoje ir Latvijoje remonto tuo laikotarpiu sumažės ir elektros importo į Lietuvą ir Latviją galimybės.

Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/elektros-energetikos-sistema-pasiruosusi-vasarai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.