- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Elektroninė cigaretė – išeitis?

Autorius: veidas.lt | 2011 05 04 @ 21:51 | Video | No Comments

Sugriežtinus įstatymus dėl rūkymo viešose vietose ir patalpose, jau kurį laiką rūkaliams siūloma alternatyva – esą sveikatai nekenksminga elektroninė cigaretė, susidedanti iš baterijos, nusukamo kandiklio ir filtro pakaitalo. Politikai žada siekti, kad Lietuvoje būtų uždrausta prekyba vadinamosiomis elektroninėmis cigaretėmis, kaip sveikatai kenksmingu produktu.

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pripažinus, kad prekyba tokiais produktais neprieštarauja dabar galiojantiems teisės aktams, ketinama griežtinti Tabako kontrolės įstatymo nuostatas.

“Pagrindą tų cigarečių sudaro propileno gliukolis, tai – bespalvė bekvapė medžiaga, bet yra labai pavojinga, itin degi, daugiausia naudojama saulės kolektoriams, šiek tiek veterinarijoje, bet labai mažais kiekiais. Tai kelia pavojų mūsų vaikų sveikatai”, – trečiadienį per spaudos konferenciją sakė Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Jos teigimu, elektroninių cigarečių Lietuvoje galima įsigyti tik internetu. Į tikras cigaretes panašios elektroninės cigaretės, anot parlamentarės, kelia didelį susidomėjimą tarp paauglių, vaikų. Jos dažnai traktuojamos kaip žaislas, nors yra kenksmingos. Elektroninių cigarečių platintojai teigia, kad tai nekenksmingas produktas, skirtas padėti mesti rūkyti.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/elektronine-cigarete-%e2%80%93-iseitis-rukaliams

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.