- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Dvarininkės G.Mongirdienės piršlybos

Autorius: veidas.lt | 2015 10 10 @ 14:01 | Visuomenė | No Comments

Autorės nuotr.

Vieną niaurią 1910 m. dieną jauną gydytoją Vladą Mongirdą, važiuojantį pro Aukštadvario dvarą, užklupo audra. Jame nakvynės pasiprašęs iš Žemaitijos (Kretingos r. Mišučių kaimo) kilęs jaunuolis ne tik sėkmingai sulaukė ryto, bet ir spėjo įsimylėti vienturtę dvarininko B.Malevskio dukterį.

Kristina KANIŠAUSKAITĖ-ŠALTMERĖ

„Susižavėjimas buvo toks stiprus, kad jaunasis medikas suskubo pasipiršti ir į Trakų apylinkes persikelti“, – iki šiol Mongirdų giminėje pasakojamą meilės istoriją prisimena katalikiško pažinčių portalo Susitikimai.lt įkūrėja Gražina Mongirdienė.

Sulaukusi Katalikų bažnyčios pritarimo dvarininkė G.Mongirdienė ateina į pagalbą antrosios pusės nerandantiems XXI a. vienišiams.

Iš kitų pažinčių svetainių spalio 1-ąją startavę Susitikimai.lt išsiskiria tuo, kad tinklalapis yra skirtas tik tiems, kurie nėra priėmę Santuokos sakramento ir neturi įsipareigojimų šeimai. „Šis portalas siekia tapti erdve, kurioje ne tik virtualiai, bet ir realiai susiburtų krikščioniškas vertybes puoselėjantys žmonės, siekiantys sukurti šeimą“, – dėsto G.Mongirdienė.

Projekto idėją parėmęs Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčios rektorius Rytis Gurkšnys atkreipia dėmesį, kad į panašių pažinčių klubų veiklą mieliau įsitraukia bei joje dalyvauja moterys, ir žada, jog šįkart bus stengiamasi išlaikyti lyčių pusiausvyrą: „Ieškosime galimybių pritraukti daugiau žmonių, skatinti savanorišką jų veiklą su vaikais ar vyresnio amžiaus žmonėmis. Taip suteiksime galimybę išeiti iš uždaro savo pasaulio ribų.“

Kunigas R.Gurkšnys naujojo pažinčių portalo tikslą nusako trimis žodžiais: susitikti, augti ir drauge veikti. Paklaustas, kodėl Bažnyčia imasi piršlio vaidmens, R.Gurkšnys primena, kad ji visą laiką stengėsi tarnauti krikščionims: „Tikėjimo patirtį, Dievą ir Šventąjį Raštą atradę tikintieji ieško panašių į save.“

Norintieji užsiregistruoti katalikiškame portale turi susimokėti simbolinį registracijos mokestį. „Mokestis reikalingas administravimo išlaidoms padengti. Du žmonės rūpinasi svetainės priežiūra, renginių organizavimu. Jie ir bus išlaikomi norinčiųjų susipažinti klubo lėšomis“, – dėsto katalikiško portalo globėjas.

Projektui talkins fotografas Algimantas Aleksandravičius, rašytoja Birutė Jonuškaitė, aktorė Dalia Michelevičiūtė ir kino režisierius prof. Audrius Stonys.

„Sieksime, kad Susitikimai.lt taptų augančia bendruomene, kurios nariai susirinktų realizuojant krikščioniškas vertybes skirtingoms klubo narių grupėms“, – savo veiklos kryptis nusako G.Mongirdienė.

Aukštadvario dvarininkė iki tol su bendramintėmis ne kartą svarstė, kodėl Lietuvoje išsilavinusios ir profesinių aukštumų pasiekusios moterys sunkiai randa sau tinkamą gyvenimo partnerį. G.Mongirdienė su psichologais jau parengė porų suderinamumo testą, kuris turėtų padėti atrasti panašų į save.

„Neabejoju, kad užsiregistravusieji pažinčių svetainėje suras bendrų temų pašnekesiams, galės ir smagiai leisti laiką organizuojamuose klubo susitikimuose“, – dėsto katalikiškos svetainės įkūrėja. Ji tiki, kad būrys bendraminčių ir nuolat jiems paskaitas skaitantys psichologas Olegas Lapinas, lektorius Mykolas Truncė ir kiti padės žmonėms stiprinti pasitikėjimą savimi, savo artimu ir netgi apsaugos nuo klaidų renkantis gyvenimo partnerį.

„Dažnai žmonės tampa pora atsitiktinai, neišsiaiškinę vienas kito ketinimų (ko abu ieško – laikinos draugystės ar santykių, vedančių vedybų ir šeimos link), todėl negali jaustis saugūs ir užtikrinti. Skatinsime poras kalbėtis tarpusavyje, informuoti kandidatą į partnerius, kad santykiai „tiesiog padraugaujant“ jo ar jos nedomina“, – piešia daug kam idealistinį pasirodysiantį vaizdą pašnekovė.

Pirmuoju žingsniu portalo steigėjai vadina tinkamą partnerio pasirinkimą. Vienišiams praverstų pastudijuoti tarpusavio santykių sritį, kad būtų įgyta bent kokių pagrindų apie šeimos kūrimą.

„Šio išmanymo mūsų visuomenėje ypač trūksta, vyrauja įsitikinimas, kad santykiai, kaip širdis ar kepenys, turėtų funkcionuoti savaime, be paties žmogaus įsikišimo. Bet santykiai yra tiek geri, kiek pora į juos investuoja, kai supranta, kaip vienam su kitu elgtis. Dažnai pamirštame, jog jausmai – tik vienas kriterijų, kad žmogus tau tinkamas. Šalia jausmų turėtų įsijungti ir mąstymas bei tikslinga tinkamo partnerio atranka“, – tikina porų psichologai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

 

 

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/dvarininkes-g-mongirdienes-pirslybos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.