- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Druskininkuose – ir lūkesčius pateisinęs Rytų egzotikos dvelksmas

Autorius: veidas.lt | 2017 07 08 @ 07:19 | Lietuva | 2 Comments

Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA – tai pavyzdys, kad ir savivaldybės įmonė gali dirbti pelningai.

Guoda SEMAŠKAITĖ

Prieš 11 metų atvertas pirmasis vandens parkas Lietuvoje tuo metu neturėjo konkurentų net ir kaimyninėse šalyse. Pastaruoju metu daugėja vandens pramogų bei SPA centrų, tačiau šio Druskininkuose įkurto komplekso populiarumas neblėsta, o 2014 m. AQUA pelnė „Gazelės“ apdovanojimą ir pateko tarp dešimties sparčiausiai augančių šalies bendrovių.

Šią vasarą vandens parkas pasitiks keturmilijonąjį lankytoją. „Čia lankytojai skaičiuojami milijonais, gydyklos procedūros – šimtais tūkstančių, viešbučių svečiai – tūkstančiais, o darbuotojai – šimtais“, – džiaugiasi Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA direktorius Edmundas Antanaitis.

Pasak vadovo, aukštus populiarumo ir pelno rodiklius lėmė tinkama įmonės reorganizacija bei plėtra, kai į vieną kompleksą buvo sujungtas vandens parkas, viešbutis ir gydyklos. „Ypač svarbu, kad įmonės akcininkai visus 10 metų leido vandens parkui vis naujinti paslaugas bei plėsti jų įvairovę. Nuo pat pradžių stengėmės orientuotis į skirtingų poreikių klientus“, – kalbėdamas apie AQUA sėkmę priduria E.Antanaitis.

Vandens ir pirčių malonumai

Įprasta, kad vandens pramogas labiausiai pamėgę vaikai. Paradoksas: didžioji dalis AQUA vandens parko lankytojų yra suaugusieji. „Šeimos su vaikais šį vandens parką vertina dėl to, kad jame yra daug veiklos mažiesiems: įkurta dviejų aukštų erdvė, kurioje yra trys nusileidimo kalneliai, skirti patiems mažiausiems, veikia kaskados, yra „beždžionių“ tiltas, urvų, baseinas su jūros smėliu ir šeimai pritaikyta pirtis „Karakum“. Joje siūlome programą su citrusinių vaisių ir egzotiškais kvapais, programėlę, skirtą vaikams. O suaugę lankytojai mūsų vandens parką pamėgę dėl jūros bangų baseino ir treniruoklių vandenyje, ypač – dėl specialiai jiems sukurtų pirčių paslaugų“, – pasakoja AQUA komplekso vadovas E.Antanaitis.

Jis pastebi, kad suaugusieji mielai lankosi pirčių erdvėje rekonstruotuose lauko baseinuose, uždarame lauko kiemelyje įrengtoje rąstinėje pirtyje, kuri yra didžiausia natūralia liepsna kūrenama pirtis Druskininkų vandens parke. Jai Latvijos pirtininkai 2011 m. skyrė geriausios pirties apdovanojimą.

Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukia įrengtos naujos pirtys, skirtos individualiam poilsiui, sezoninis nudistų pliažas ant stogo. Suaugusieji ypač pamėgę nemokamas pirčių procedūras su medumi, druska, veido kaukėmis, vantomis ir kvapais. Be to, papildomai galima užsisakyti individualias vanojimo programas, o SPA centre – įvairių kūno procedūrų.

Naujame viešbutyje – lyg muziejuje

Sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA priklauso du viešbučiai. To paties pavadinimo 3 žvaigždučių viešbutis veikia jau 10 metų. Viešbutį valdant privačiam investuotojui, 2007 m. vidutinis metinis kambarių užimtumas buvo tik 32 proc. Viešbutį įsigijus centrui AQUA, nakvynių viešbutyje paklausa vis didėjo. Pavyzdžiui, 2010 m. kambarių užimtumas padidėjo dvigubai, o 2014 m. užimtumo rodiklis siekė net 90 proc. Panašus išsilaikė ir pernai. Komplekso AQUA direktoriaus nuomone, šis viešbutis toks populiarus dėl optimalaus paslaugų kainos ir kokybės santykio.

2015 m. pirmuosius svečius priėmė naujas 4 žvaigždučių viešbutis FLORES. Nakvynės kaina jame šiek tiek didesnė, todėl poilsį čia renkasi vidutines ir didesnes pajamas gaunantys Lietuvos gyventojai, atostogų į Lietuvą grįžtantys emigrantai ir svečiai iš užsienio. Vos per porą gyvavimo metų viešbučio kambarių užimtumas pasiekė apie 60 proc. Jo žavesys – neįprastai jauki, estetiška aplinka.

Viešbutis FLORES į milžinišką sveikatinimo ir poilsio kompleksą AQUA įsiliejo kaip egzotiška erdvė. FLORES žiemos sode laiką leidžia ne tik viešbučio svečiai, bet ir vandens parko lankytojai, užsukantys pasimėgauti puodeliu arbatos ar nusifotografuoti, mat čia akį malonina rytietiškos dvasios interjeras, sukuriantis muziejaus pojūtį.

Žiemos sodą puošia 36 m ilgio tikrų augalų ir krioklio siena su indoneziško stiliaus skulptūromis. Kad būtų išvengta kičo, viešbutis neperkrautas įmantrių detalių, naudotos natūralios apdailos medžiagos, tokios kaip smiltainis, marmuras, medis, o baldai ir šviestuvai – vienetiniai, atkeliavę iš Tolimųjų Rytų.

„Pastaruoju metu viešbučiui FLORES skyrėme daugiausiai jėgų ir pastangų. Šis projektas pateisino visus mano lūkesčius, todėl dabar jau galiu juo didžiuotis. Bet dar labiau už AQUA objektus didžiuojuosi mūsų beveik 400 darbuotojų kolektyvu. Jų kaita nedidelė, dauguma dirba nuo pat 2006 m. Manau, darbuotojų lojalumą pavyksta išlaikyti ne tik dėl konkurencingo atlyginimo, bet ir dėl puikios atmosferos“, – sako AQUA vadovas E.Antanaitis.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/druskininkuose-%e2%80%93-ir-lukescius-pateisines-rytu-egzotikos-dvelksmas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.