- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Druskininkų slidinėjimo arena sausakimša, visos kitos trasos – tuščios

Autorius: veidas.lt | 2011 12 24 @ 16:02 | Sportas | No Comments


Druskininkų sniego arena net darbo dienomis sausakimša, o savaitgaliais į ją gali ir nepatekti. Tuo metu visos kitos slidinėjimo trasos negali pradėti sezono dėl vėluojančios žiemos, taigi ten klientų nėra.

Nepaisant to, kad turi sniego patrankas, dėl nepakankamai žemos temperatūros Ignalinos, Anykščių, Birštono, Alytaus ir Vilniaus slidinėjimo trasos tiesiog negali pradėti gaminti sniego.
Praėjusiais metais Lietuvos žiemos sporto centre sniegą gaminti imta lapkričio 26 d., o gruodžio 4 d. centras atvėrė duris slidininkams. Kol neatšalo bent iki 2 laipsnių, sniego patrankų įjungti negalima. Optimali temperatūra sniegui gaminti – 5 laipsniai Celsijaus žemiau nulio.
Visas kitas trasas specialistai kritikuoja, nes Lietuvoje neprisninga tiek, kad jos atitiktų aukščiausius reikalavimus be papildomos sniego gamybos. Kol neprisnigo, jose nėra ir ne tokių reiklių lankytojų.
Druskininkų sniego arena, kurioje visos slidinėjimo trasos – po stogu, nuo gamtinių sąlygų visiškai nepriklausoma. Ji tokia vienintelė ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse bei aplinkui 1000 km spinduliu. Panaši arena veikia tik Maskvoje. Lietuvos slidinėjimo centro direktorius Bronislavas Cicėnas neslepia, kad šis modernus slidinėjimo centras, siūlantis aukštą aptarnavimo lygį, nuvilios klientų nuo visų kitų centrų. Vis dėlto pašnekovas viliasi, kad slidinėjimo entuziastų užteks visiems, mat slidininkai nemėgsta užsibūti vienoje vietoje.
Kita vertus, tokia arena parengs naujų slidininkų, be to, vers pasistengti konkurentus. Pavyzdžiui, žiemos sporto centras Ignalinoje šiemet išplėtė snieglenčių trasos plotį.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/druskininku-slidinejimo-arena-sausakimsa-visos-kitos-trasos-%e2%80%93-tuscios

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.