- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Druskininkų kontrastai: tviskanti prabanga ir namai vaiduokliai

Autorius: veidas.lt | 2012 04 25 @ 13:00 | Laisvalaikis | 1 Comment

Šio laikmečio Druskininkus galima pavadinti tikru kontrastų miestu. Čia vienas po kito statomi unikalūs visoje Lietuvoje, dešimtis milijonų kainuojantys ir tūkstančius svečių priviliojantys objektai, tokie kaip pernai atidaryta Sniego arena, planuojamas keltuvas tarp šios arenos bei Druskininkų centro ir net visus metus veiksianti uždara arena su dirbtine jūra ir paplūdimiu.
Tačiau čia stūkso ir gana daug nebaigtų, apleistų, išdaužytais langais, vaiduoklius primenančių buvusių sanatorijų, viešbučių ar kitų statinių. Nemaloniai nuteikia, pavyzdžiui, senokai neveikianti buvusi sanatorija “Nemunas”, kompleksas “Pušynas”, o prie Ratnyčios upelio jau keletą metų riogso tuščias statinys su vis ta pačia iškaba, skelbiančia, kad “netrukus čia bus apartamentai”.
Druskininkų meras Ričardas Malinauskas apgailestauja, kad visa tai privatizacijos pasekmė, nes tik vienas iš vaiduoklių šiuo metu priklauso savivaldybei – tai kompleksas “Nemunas”, kuriam šiuo metu kaip tik dairomasi naujų investuotojų. Visi kiti apleisti pastatai buvo parduoti Valstybės turto fondo, kuris, pasak Druskininkų mero, į sandorių sutartis neįtraukė jokių reikalavimų, kaip rūpintis pastatais naujiesiems šeimininkams: “Daugelis pirkėjų šiuos pastatus įsigijo tam, kad vėliau galėtų brangiau parduoti, o ne kad pasirūpintų tų statinių likimu. Savivaldybė šiuo atveju bejėgė.”
R.Malinauskas prisimena netgi tokį atvejį, kai priešais “Vilnius SPA” esantį seną pastatą įsigijusi įmonė jau kone kitą dieną pareiškė norą šį pastatą parduoti kur kas brangiau, nei buvo įsigijusi. “Tai tiesiog spekuliacijos, kurių pasekmė – bjaurojamas miesto veidas. Vienintelis atvejis, kai savivaldybė gali įsikišti, yra pastatų keliama grėsmė. Jei tokios nėra, padaryti nieko neįmanoma”, – apgailestauja Druskininkų meras.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/druskininku-kontrastai-tviskanti-prabanga-ir-namai-vaiduokliai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.