- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Daugiausiai uždirbančio advokato pajamos – 9 mln. Lt per metus

Autorius: veidas.lt | 2012 03 11 @ 09:00 | Teisėsauga | No Comments


Brangiausio Lietuvos advokato pajamos siekia 8–9 mln. Lt per metus, neatskaičius mokesčių. Tuo tarpu iš visų maždaug 1800 Lietuvoje dirbančių advokatų – apie 70 proc. per mėnesį gauna iki 5 tūkst. Lt pajamų. Apie tai patvirtina mokesčių deklaracijų duomenys.

Lietuvos advokatūros tarybos pirmininko pavaduotojos Liudvikos Meškauskaitės teigimu, iš šių lėšų advokatai dar susimoka apie pusantro tūkstančio litų mokesčių, o iš likusių maždaug 3,5 tūkst. Lt turi išlaikyti kontoras, išmokėti sau ir savo darbuotojams atlyginimus.
Lietuvos advokatūros tarybai išslaptintus duomenis apie laisvosioms profesijoms priskiriamų advokatų deklaruotas pajamas pateikė Valstybinė mokesčių inspekcija. Pasak L.Meškauskaitės, šie duomenys rodo, kad advokatų uždarbiai Lietuvoje yra kur kas mažesni, nei daugeliui atrodo.
Garsi advokatė L.Meškauskaitė sutiko, kad elitinių šalies advokatų pajamos siekia šešiaženkles sumas. Tačiau tokių yra vienetai. Advokato, per metus uždirbančio apie devynis milijonus litų, kaip ir kitų, didžiausius atlyginimus gaunančių teisininkų, pavardės yra konfidenciali informacija.
„Tačiau tokias pajamas gaunantis advokatas mūsų šalyje yra tik vienas. Be to, Lietuvoje yra žemdirbių, kurie per metus uždirba apie šešiasdešimt milijonų litų. Taigi statistika kalba pati už save“, – teigė L.Meškauskaitė.
Lietuvos advokatūros tarybos pirmininko pavaduotojos nuomone, advokato profesija Lietuvoje yra nupiginta. „Taip neturėtų būti, nes be advokatų retas išsiverčia, jie padeda spręsti daugybę problemų. Tai neeilinė profesija, bet Lietuvoje ji nuvertinta“, – teigė L.Meškauskaitė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/daugiausiai-uzdirbancio-advokato-pajamos-%e2%80%93-9-mln-lt-per-metus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.