- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Darželiuose nedirbs „bet kas“

Autorius: veidas.lt | 2014 10 20 @ 07:54 | Tėvai ir vaikai | 2 Comments


Darželinukai nuo rudens atsisveikina su savo auklėtojais, kurie negali jų auklėti – neturi ikimokyklinio ugdymo auklėtojo kvalifikacijos. Tokių auklėtojų, kurių kvalifikacija neatitinka ugdymo srities reikalavimų, šalies darželiuose gali būti beveik trečdalis.

Gabija Sabaliauskaitė

Mokytojai, ir darželių auklėtojai, kurių išsilavinimas neatitinka jų kvalifikacijos reikalavimų atleidžiami automatiškai: šiemet jie nė neįtraukiami į pedagogų registrą. Prieš kelerius metus paaiškėjo, kad būtent ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai neturi reikiamos kvalifikacijos. Vis dėlto, dėl darbo vietų sunerimę ikimokyklinio ugdymo specialistai apie pokyčius, kurie gresia atleidimo lapeliais, sužinojo 2011 m., vadinasi, laiko įgyti reikiamą kvalifikaciją jie turėjo apsčiai.
Ikimokyklinio ugdymo darbuotojai naują tvarką pasitinka supratingai: natūralu, norima, kad visi valstybėje dirbtų savo darbą, vadinasi, ir vaikų darželio auklėtoja turi turėti atitinkamą išsilavinimą. Pagaliau, imama neigti mitą, kad darželiuose vaikus reikia tik prižiūrėti ir pamaitinti, todėl auklėtojomis neva gali dirbti „bet kas“. Maža to, atleistuosius galės pakeisti nauji ir jauni specialistai.
Būtent tokį kilnų siekį, į vaikų grupes atvesti naujas auklėtojas, bent laikinai pamynė atnaujinti reikalavimai. Pasirodo, jau dirbantys auklėtojai, vaikus ugdyti norintys „iš pašaukimo“ ir pasirinkę studijuoti ikimokyklinio ugdymo pedagogiką, darželiuose dirbti negali.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-40-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/darzeliuose-nedirbs-%e2%80%9ebet-kas%e2%80%9c

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.