- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Darbuotojų motyvacijai – kuklūs ištekliai

Autorius: veidas.lt | 2011 12 16 @ 13:00 | Visuomenė | No Comments

Šiemet įmonės naujiems darbuotojams po truputį siūlo vis didesnius atlyginimus, tačiau motyvacijos priemonių paketas ne tik nedidėja, o neretai netgi mažėja.

Personalo atrankos kompanijos „CV-Online“ personalo projektų vadovė Lina Mikolaitienė primena, kad prieš krizę vadybininkas praktiškai neidavo į įmonę, kuri nepasiūlydavo asmeninio nešiojamojo kompiuterio, pakankamai gero mobiliojo telefono su apmokėtu telefono ryšiu ir tarnybinio automobilio, kurį būtų galima naudoti ir savo reikmėms. Šiandien darbdavių, kurie pasiūlytų tarnybinį automobilį ir leistų juo naudotis asmeniniams tinklams pasitaiko itin retai, o nešiojamojo kompiuterio darbuotojas gali tikėtis nebent, jei dažnai teks vykti pas klientus.
„Sveikatos ir kitų rūšių draudimų pasitaiko dar rečiau – tokių pasiūlymų galima tikėtis tik didesnėse tarptautinėse kompanijose, kurios nepanaikino šios politikos. Apskritai bendra tendencija, kad motyvacinės priemonės daugelyje kompanijų nebėra norma“, – tvirtina personalo paieškos ir atrankos įmonės „Talentor“ direktorė Aušra Grybauskienė.
Atrankos specialistai pastebi, kad labiausiai darbuotojus šiandien vis dėlto motyvuoja atlyginimas ir kolektyvas. „Dauguma žmonių teiraujasi, koks kolektyvas, kokia darbinė aplinka. Gana dažnai paklausia, ar šiuolaikiškas biuras“, – kas dar šiuo metu rūpi darbo ieškantiems lietuviams atskleidžia L.Mikolaitienė.
Beje, darbdiaviams ji pataria stengtis išsaugoti gerus darbuotojus, nes pastaraisiais mėnesiais kvalifikuotų specialistų pasiūla stipriai menksta – gerų inžinierių technologų ir net patyrusių motyvuotų vadybininkų susirasti šiuo metu jau gana sunku.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/darbuotoju-motyvacijai-%e2%80%93-kuklus-istekliai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.