- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Darbdaviai šildo mažiau

Autorius: veidas.lt | 2011 02 18 @ 08:50 | Lietuva | No Comments

Išaugusios sąskaitos už šilumą darbdavius verčia taupyti, o pardavėjai, sandėlių sargai, troleibusų vairuotojai skundžiasi per žema temperatūra darbo vietose.

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) specialistams pastaruoju metu tenka kasdien aiškinti, kokia temperatūra turi būti biure, penktadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

“Žmonės ne tiktai teiraujasi, bet ir skundžiasi, kad esant žemai temperatūrai neįmanoma dirbti. Skambučių lavina užgriūva pirmadieniais, po savaitgalio, kai patalpos dažnai būna visai nešildomos”, – sakė VDI nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Rita Zubkevičiūtė.

Tačiau darbuotojai šąla ne tiktai po savaitgalio. Prekybos tinklų pardavėjos skundėsi, kad prekybos salėje temperatūra nesiekia 17 laipsnių – toks yra minimalus reikalavimas, o biure temperatūra turi siekti bent 20 laipsnių šilumos.

Visai nešildomose patalpose dirbantiems žmonėms inspektoriai primena, kad jiems priklauso 10 minučių pertraukos kas pusantros valandos.

“Darbdaviai šią žiemą ypač taupo, tad ir temperatūrą patalpose laiko žemesnę”, – sakė Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksandras Posichovas.

Saugos firmų darbuotojai, naktimis budintys sandėliuose, skundžiasi, kad jiems tenka dirbti esant kone minusinei temperatūrai.

Nors darbdaviai bando taupyti, jų skolos nemenksta. Šių metų sausio 1-ąją biudžetinių įstaigų ir verslo įmonių skola šilumos tiekėjams siekė 90 mln. litų. Pernai tuo pat metu ji buvo 20 mln. litų mažesnė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/darbdaviai-sildo-maziau

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.