- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Dainius Liulys: “Tikėjau, jog manančiųjų, kad parduotuvės – tik laiko švaistymas, yra daug. Laimei, neapsirikau”

Autorius: veidas.lt | 2013 02 26 @ 16:00 | Žmonės | 7 Comments


Elektroninės prekybos tinklas ‘Pigu.lt” net nebūdamas Estijoje sugebėjo tapti didžiausiu Baltijos šalyse, o jos vadovas D.Liulys, išrinktas vienu geriausių metų vadovų, toliau galvoja apie naujus iššūkius ir plėtrą.

Ant Dainiaus Liulio stalo šiuo metu guli atverstas 300 didžiausių Europos parduotuvių katalogas. “Pigu.lt” vadovas viliasi, kad tarp jų vieną dieną atsiras ir jo vadovaujamas prekybos internete tinklas. Kodėl gi ne – pernai įžengęs ir į Latvijos rinką, “Pigu.lt” jau yra didžiausias ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos regione, o portalo vadovas neslepia ambicijų veiklą plėsti ir toliau.
“Nuo pat 2007 m., kai įkūrėme šią įmonę, kasmet viršijame savo pačių lūkesčius, tad užsibrėžiame vis didesnius, ambicingesnius tikslus”, – dėsto D.Liulys.
Paklaustas, ar jo vadovaujamame versle – daug dinamikos, jis atsako, kad naujovėmis paremtas visas prekybos internete verslas ir kiekvieną dieną reikia sugalvoti kažką naujo.
Paprašytas išvardyti, kas naujo tokio tipo bendrovėje gali nutikti per, tarkime, vienus metus, D.Liulys pradeda lenkti pirštus: stulbinamai išplėtota Latvijos prekybos internetu, į kurią investavo “Pigu.lt”, parduotuvės veikla, sukurta pažangiausia Baltijos šalyse elektroninės parduotuvės mobilioji programėlė, pradėta prekiauti kasdienio vartojimo prekėmis, įdiegta vienintelė Lietuvos elektroninės prekybos rinkoje paslauga “užsisakyk prekes internetu ir atsiimk šiandien”, leidžianti internetu užsakytą prekę atsiimti net tą pačią dieną.

Augant bendrovei, keičiasi ir vadovavimo stilius

Savo vaidmens bendrovėje “Pigu.lt” D.Liulys nenuvertina – jam tai yra projektas, kuriuo pats nuoširdžiai tiki, kuriuo gyvena ir kuriam skiria didžiąją dalį savo laiko. “Visame procese dalyvauju nuo pat pradžių, esu visiškai atsakingas už kompanijos sėkmę. “Pigu.lt” aš atiduodu didžiąją dalį savęs. Mano darbas prasideda po aštuonių, baigiasi irgi po aštuonių, tad trunka tikrai ne aštuonias valandas. Kol kas save šioje kompanijoje matau dar toli į priekį, iššūkių tikrai pakanka, augti ir tobulėti yra kur”, – dėsto D.Liulys.
Vis dėlto viso pokalbio metu vadovas ne kartą pabrėžia, kad viskas, kas sukurta ir pasiekta, yra komandinio darbo rezultatas. Žinoma, laikui bėgant keičiasi ne tik komanda ir jos dydis, bet ir vadovavimo stilius.
“Kol buvome visiškai maža kompanija, buvome tarsi šeima, vieni apie kitus žinojome viską, drauge leisdavome net dalį laisvalaikio”, – pasakoja D.Liulys, prisimindamas pirmuosius “Pigu.lt” žingsnius Lietuvos rinkoje. Tačiau augant kompanijai, didėja žmonių skaičius, atsiranda didesnė struktūrizacija, korporatyvinio valdymo elementų. Atsiranda padalinių vadovai, o pagrindiniam vadovui reikia kuo daugiau sprendimų priėmimo perleisti jiems. “Ir nors sprendimų vadovui reikia priimti mažiau, atsiranda nauji iššūkiai, ypač – susiję su krypties nustatymu, darbu su žmonėmis ją aiškinant”, – akcentuoja D.Liulys.
Tiesa, pašnekovo vertinimu, vadovu ne gimstama – juo tampama. “Bet kas tapti geru vadovu negali, nes bent 10 proc. gero lyderio savybių yra įgimtos, tačiau likusios visgi yra išugdomos. Tai darbas su savimi, nuolatinis augimas. Didžioji dalis visko, ką esu pasiekęs, yra didelio darbo rezultatas neskaičiuojant laiko ir pastangų”, – tikina D.Liulys.
Paklaustas, kokios tos įgimtos ir išugdomos gero lyderio savybės, D.Liulys pirmiausia pabrėžia sugebėjimą kitiems nubrėžti veiklos kryptį, taip pat – pagalbą ta kryptimi einančiams, mokėjimą padrąsinti kitus. Vadovui, pasak D.Liulio, ne mažiau svarbu ir išnaudoti visas galimybes, taip pat – ne tik reikalauti tiek iš kitų, tiek ir iš savęs, bet nepamiršti padėkoti už pasiektus rezultatus, įgyvendintus tikslus.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-9-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/dainius-liulys-tikejau-jog-mananciuju-kad-parduotuves-%e2%80%93-tik-laiko-svaistymas-yra-daug-laimei-neapsirikau

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.