- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Choras „Pro musica“ Kovo 11-ąją paminės Brazilijoje

Autorius: veidas.lt | 2012 03 08 @ 19:00 | Muzika | No Comments

Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ išvyksta gastrolių į Rio de Žaneirą. Pirmą kartą Brazilijoje koncertuosiantis kolektyvas surengs du Kovo 11-ąjai paminėti skirtus koncertus: kovo 12 d. garsiosios Ipanemos bažnyčioje Nossa Senhora da Paz ir kovo 13 d. Rio de Žaneiro universitete. Choras pristatys lietuviškos muzikos ir chorinės klasikos programą, o pasirodymo kulminacija taps kartu su Rio de Žaneiro universiteto choru „Altivoz“ atliekamos C. Fonsecos „Afrobraziliškos mišios“.

 

„Brazilija – milžiniška šalis su be galo turtingomis muzikinėmis tradicijomis, joje persipynė afrikiečių, baltųjų, mišrių rasių atstovų melodijos ir ritmai. Didžiulis džiaugsmas šią muziką pažinti ir ją atlikti kartu su tos šalies žmonėmis, juo labiau, jei ja nudžiuginsime ir vietos lietuvius“, – sako choro „Pro musica“ meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

 

„Pro musica“ atliekamas egzotiškąsias „Afribraziliškas mišias“ Lietuvos klausytojai turėjo progos išgirsti Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje praėjusių metų rugpjūtį. Kad geriau pajustų ir įsisavintų braziliškų ritmų subtilybes, choras „Pro musica“ tuomet dalyvavo kviestinio dirigento Mario Roberto Assefo surengtuose meistriškumo kursuose.

 

„Afrobraziliškos mišios“ sukurtos 1976 m. ir tais pačiais metais San Paulo kritikų asociacijos apdovanotos „Geriausio vokalinio kūrinio“ premija. Kompozitorius Carlos Fonseca (1933–2006) apie šį kūrinį yra pasakęs: „Pamėginau ištrinti ribas tarp sakralinės, klasikinės, liaudies ir populiariosios muzikos ir pabandžiau pavaizduoti Brazilijos žmonių impulsyvumą bei šilumą.“

 

Gastrolių Brazilijoje metu taip pat skambės lietuvių kompozitorių M. K. Čiurlionio, D. Zakaro, L. Abario ir kitų dainos, rusų bažnytinė klasika, taip pat žymių Lotynų Amerikos autorių H. Villa-Lobos ir A. Piazzolla kūriniai.

 

2004 m. susikūręs choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius ir orientuojasi į didelės apimties chorinės klasikos šedevrų ar originalių tematinių programų atlikimą. Choras ypatingą dėmesį savo repertuare skiria retai mūsų šalyje skambantiems kūriniams. Kolektyvas jau yra pristatęs įvairių epochų ir stilių muziką: Renesanso ir baroko, ispaniškos bei amerikietiškos, Šiaurės Europos šalių bei Lietuvos šiuolaikinių kompozitorių kūrinių programas.

 

„Pro musica“ nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje: pernai spalį Kopenhagos katedroje atliko G. Verdi „Requiem“, 2012 metus iškilmingai pradėjo J. S. Bacho „Magnificat“, o šių metų vasario mėnesį kartu su orkestru „Trimitas“ pristatė šiuolaikinę olandų kompozitoriaus J. de Haano simfoniją „Urizeno knyga“.

 

Koncertai vyks:

Kovo 12 d. 18.30 val. Nossa Senhora da Paz bažnyčioje (rua Visconde de Pirajá, Ipanema)

Kovo 13 d. 18.00 val. Rio de Žaneiro universitete, Hall dos elevadores, Uerj (rua São Francisco Xavier)

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/choras-%e2%80%9epro-musica%e2%80%9c-kovo-11-aja-pamines-brazilijoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.