- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Ch.Lagarde kandidatuoja į TVF vadovo postą

Autorius: veidas.lt | 2011 05 25 @ 18:30 | Užsienis | No Comments

Scanpix

Prancūzijos ekonomikos, finansų ir pramonės ministrė Christine Lagarde (Kristin Lagar) trečiadienį oficialiai paskelbė siekianti tapti Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadove, kai jos kandidatūrą palaiko daugelis Europos šalių.

Ch.Lagarde nekomentavo, ar ji nori šio darbo, tik sakė, jog šį sprendimą priėmė po “brandžių apmąstymų” ir pasitarusi su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi).

“Jeigu būsiu išrinkta, pasitelksiu visą savo turimą teisininkės, ministrės, vadybininkės ir moters išmanymą”, – pareiškė ji.

TVF generalinis direktorius prancūzas Dominique’as Straussas-Kahnas (Dominikas Strosas-Kanas) atsistatydino praeitą savaitę, kai buvo suimtas Niujorke dėl įtariamo mėginimo išžaginti viešbučio kambarinę.

Ch.Lagarde buvo laikoma viena pagrindinių Europos kandidatų į šį postą dėl jos indėlio per tarptautines derybas, siekiant stabilizuoti ekonomiką per pasaulinę finansų krizę. Pažymima, kad ji taip pat padėjo TVF ir Europos Sąjungai (ES) susitarti dėl finansinio gelbėjimo paketų Graikijai, Airijai ir Portugalijai, kurių dideli įsiskolinimai kėlė pavojų euro stabilumui.

Ši 55 metų politikė didžiąją dalį savo karjeros praleido Jungtinėse Valstijose, kur vadovavo advokatų kontorai “Baker & McKenzie” Čikagoje. Ch.Lagarde puikiai kalba angliškai, moka bendrauti ir yra beveik nepriekaištingos reputacijos, todėl daugelis ją laiko tinkama pamaina D.Straussui-Kahnui, sugebėsiančia suvaldyti didėjančias Europos įsiskolinimų problemas.

Tačiau dėl potencialių teisinių problemų namuose jos kandidatūra kėlė tam tikrų abejonių; kritikai Prancūzijoje sako, kad Ch.Lagard būtų prastas pasirinkimas.

Kyla klausomų dėl Ch.Lagarde vaidmens 2008 metais ginant Prancūzijos verslininko Bernardo Tapie (Bernaro Tapi) interesus, kuris prisiteisė 449 mln. JAV dolerių kompensaciją dėl netinkamo sportinės įrangos milžinės “Adidas” pardavimo. Kai buvo priimta ši nutartis, Ch.Lagarde buvo finansų ministrė.

Planuojamas, kad birželio 10 dieną bus priimtas sprendimas pradėti tyrimą dėl B.Tapie ir Ch.Lagarde ryšių, nurodo Prancūzijos žiniasklaida.

Tuo tarpu Ch.Lagarde sakė, jog jaučiasi “visiškai užtikrinta” dėl šio klausimo ir pridūrė, kad prokurorams turi būti leista vykdyti pareigą.

Sprendimas dėl naujo TVF vadovo turėtų būti priimtas iki birželio pabaigos.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ch-lagarde-kandidatuoja-i-tvf-vadovo-posta

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.