- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Besikeičiantis IT specialistų vaidmuo reikalauja daugiau socialinių įgūdžių

Autorius: veidas.lt | 2011 07 18 @ 12:03 | Verslas | No Comments

Naujos galimybės IT srityje palaipsniui keičia šios srities specialistų vaidmenį – jų veikla iš už biuro užnugario persikelia į pirmąsias verslo gretas, o jų pagrindine funkcija tampa palaikyti pasirinktą verslo kryptį.

Pasak HP “LaserJet” ir verslo sprendimų viceprezidento Vincento Vanderpoelio, šiandien IT specialistams būtini įgūdžiai ir savybės yra kaip niekad anksčiau susiję su tiesioginiais verslo sprendimais, ypač priimamais smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėse.

“Įmonės vadovybė iš IT specialistų tikisi ne vien technologinio verslo palaikymo. Norima, kad jie prisidėtų prie verslo veržlumo ir plėtros, todėl IT specialistų atsakomybė renkantis įmonės strategiją ir ją įgyvendinant nuolat auga,” – sako Vincentas Vanderpoelis.

“Spausdinimo aplinka labai gerai atspindi šias tendencijas. Spausdintas žodis yra vienas geriausių verslo produktyvumo didinimo įrankių: spausdinimas padeda surinkti ir apibendrinti išsakytas mintis, pateikti ir dalintis informacija bei ją taisyti. O mąstydami strategiškai pamatysime, kad spausdinimo aplinka turi palaikyti smulkaus ir vidutinio verslo veiklą. Vienas geriausių būdų tai padaryti – skatinti mobilųjį spausdinimą bei debesų kompiuteriją,” – priduria jis.

Vienas šio pokyčio pavyzdžių yra HP mobiliojo spausdinimo paslauga “ePrint”, leidžianti verslo vartotojams spausdinti iš bet kurio išmaniojo telefono – norėdamas atsispausdinti reikiamą dokumentą, darbuotojas nebeprivalo būti prie kompiuterio. Tai verslo profesionalams suteikia galimybę pasiekti norimą rezultatą greičiau ir, žinoma, suteikia postūmį jų karjerai. Informacinių technologijų specialistai, naudodamiesi šia paslauga gali itin puikiai derinti savo mobilumą ir produktyvumą.

Rinkos tyrimų bendrovės “Infotrends” atliktos verslo analizės duomenimis, tarp mobilumo ir produktyvumo yra tiesioginis ryšys, todėl informacinių technologijų specialistai tokiu būdu gali priimti strateginius sprendimus greičiau ir turėdami kur kas daugiau informacijos.

Vincentas Vanderpoelis pabrėžia, kad HP “ePrint” paslauga ne vien leidžia atsispausdinti norimą informaciją visur ir visada, tačiau ir pasiūlo tradiciškai “tyliajam” įmonės komandos nariui – IT specialistui – nuostabią galimybę atlikti naują vaidmenį įmonėje: tapti strateginių, inovatyvių investicijų lyderiu ir naujais verslo sprendimais paveikti visas įmonės grandis.

“HP “LaserJet” paslaugų paketas yra išties strateginė investiciją į verslo kokybę, padedanti supaprastinti atliekamus veiksmus, sustiprinti sprendimų priėmimo mechanizmą ir sumažinti išlaidas bei poveikį aplinkai,” – teigia Vincentas Vanderpoelis.

Apie HP

HP kuria naujas technologines galimybes žmonėms, verslui, valdymui ir visuomenei. Būdama didžiausia pasaulyje technologijų kompanija, HP pristato spektrą sprendimų, pradedant spausdinimu, asmeniniais kompiuteriais, programine įranga, paslaugomis ir baigiant IT infrastruktūra, kurie padeda spręsti vartotojų problemas. Daugiau informacijos apie HP (NYSE: HPQ) galima rasti interneto svetainėje http://www.hp.com/.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/besikeiciantis-it-specialistu-vaidmuo-reikalauja-daugiau-socialiniu-igudziu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.