- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Bepiločio lėktuvo ataka Pakistane

Autorius: veidas.lt | 2010 10 05 @ 10:03 | Aktualijos,Užsienis | No Comments

JAV bepiločiam lėktuvui pirmadienį atakavus vieną taikinį Pakistano genčių regione netoli sienos su Afganistanu, žuvo aštuoni kovotojai, tarp kurių buvo Vokietijos piliečių, pranešė vietos saugumo pareigūnai.

“Per šį smūgį žuvo penki turkų kilmės sukilėliai iš Vokietijos ir trys vietos kovotojai”, – nurodė vienas saugumo pareigūnas, pridūręs, kad stengiamasi gauti daugiau informacijos apie nukautuosius ir jų grupuotę.

Kitas saugumo pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP, kad “keli Europos šalių piliečiai, tarp kurių buvo vokiečių, žuvo per šį smūgį”, tačiau tikslaus aukų skaičiaus nenurodė.

Šios atakos taikiniu tapo Mir Alio turgus, esantis už 20 kilometrų į rytus nuo Miranšacho, pagrindinio Šiaurės Vaziristano regiono miesto šalie šiaurės vakaruose.

Šiaurės Vaziristanas yra žinomas kaip Talibano ir su tarptautiniu teroristų tinklu “al Qaeda” susijusių kovotojų bastionas.

Ši bepiločio lėktuvo ataka buvo surengta praėjus kelioms valandoms po to, kai Japonija ir Švedija pasekė Vašingtono ir Londono pavyzdžiu, paskelbdamos perspėjimą apie “galimą teroro ataką”, kurią “al Qaeda” ir su ja susijusios grupuotės esą planuoja įvykdyti prieš šių šalių piliečius Europoje.

JAV televizija “Fox News”, remdamasi neįvardytais žvalgybos pareigūnais, sakė, kad kovotojai yra numatę smogti taikiniams Prancūzijoje ir Vokietijoje, tarp jų Eiffelio (Eifelio) bokštui ir Dievo Motinos katedrai Paryžiuje, Brandenburgo vartams Berlyne, taip pat šio miesto centrinei geležinkelio stočiai ir Aleksandro aikštės televizijos bokštui.

“Fox” citavo vieną aukštą Vakarų šalies žvalgybos pareigūną, kuris sakė, jog informacijos apie taikinių sąrašą pateikė “vienas Vokietijos ir Pakistano pilietis, tardomas Bagramo oro pajėgų bazėje Afganistane”.

Pakistano pareigūnai rugsėjį pranešė apie mažiausiai 21 JAV bepiločių lėktuvų ataką. Per šiuos smūgius žuvo apie 120 žmonių – iki šiol daugiausia per vieną mėnesį.

Pastarųjų raketų smūgių taikiais tapo kovotojai, susiję su Šiaurės Vaziristane veikiančiu vadinamuoju Haqqani (Hakanių) tinklu – nepriklausoma protalibaniška sukilėlių grupe, susijusia su Jalaluddinu Haqqani (Džalaludinu Hakaniu) ir jo sūnumi Sirajuddinu Haqqani (Siradžudinu Hakaniu).

Nuo 2008 metų rugpjūčio Pakistane per daugiau nei 139 bepiločių lėktuvų atakas žuvo mažiausiai 1 150 žmonių, tarp jų keli svarbūs kovotojų vadai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/bepilocio-lektuvo-ataka-pakistane

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.