- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Balsuojant dėl A.Sekmoko, pamatysime “Gazprom” įtakos mastą

Autorius: veidas.lt | 2011 03 10 @ 11:00 | Aktualijos | No Comments

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad ketvirtadienį Seimui balsuojant dėl interpeliacijos energetikos ministrui Arvydui Sekmokui, bus aišku, kiek įtakos jame turi Rusijos dujų monopolininkas “Gazprom”.

“Visiškai aišku, kad taip, kaip ir profesorius Landsbergis (europarlamentaras Vytautas Landsbergis – BNS) sakė, šiandien pamatysime, kiek daug Lietuvos Seime yra to paties “Gazprom” įtakos”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Kubilius.

Jis priminė opozicinės socialdemokratų partijos lyderio Algirdo Butkevičiaus prieš metus duotą atsakymą į klausimą, kodėl per kelis dešimtmečius nebuvo padaryta pažangos energetinės nepriklausomybės srityje.

“Kad nieko nebuvo padaryta, yra nuopelnas tų žmonių, kurie užsiima dujų verslu, o svarbūs projektai nebuvo užrakinami stalčiuose. Dujų verslo įtaka stipresnė už šalies energetinės nepriklausomybės idėją”, – A.Butkevičių citavo A.Kubilius.

“Tai reikia klausti pono Butkevičiaus iš tikrųjų labai paprasto klausimo – kiek kainuoja socialdemokratų lyderių nuomonės pasikeitimas”, – pridūrė premjeras.

A.Kubiliaus įsitikinimu, energetikos ministro atstatydinimas yra susijęs su jo ir visos Vyriausybės pastangomis sistemingai siekti Lietuvos energetikos nepriklausomybės: “Su tuo yra tikrai norinčių nesutikti”.

Kaip privačių interesų pavyzdį premjeras nurodė “Achemos grupės” savininko ir prezidento Bronislovo Lubio priekaištus Vyriausybei, kad nesuteikiama lengvatų jo valdomai Jonavos trąšų gamyklai “Achema”, kuri savo reikmėms gamina elektrą ir nuo šių metų privalo mokėti mokestį už viešuosius ir privačius interesus.

“Reikia atsiminti, kad jeigu mes darytume taip, kaip pramonininkai siūlo ir reikalauja, tai visų pirma šilumos vartotojai didžiuosiuose mietuose turėtų mokėti už šilumą keliais centais daugiau, o visi Lietuvos elektros vartotojai bent centu turėtų daugiau mokėti už elektros energiją, tuo pačiu subsidijuodami vienų ar kitų pramonininkų norus turėti sau pigesnių energetinių resursų”, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Seimas ketvirtadienį svarstys interpeliaciją energetikos ministrui A.Sekmokui.

Opozicinės frakcijos skelbia vieningai balsuosiančios už ministro atstatydinimą, o jų poziciją esą parems ir keli valdančiųjų atstovai. Tačiau valdantieji tikisi, kad jiems pavyks sutrukdyti opozicijos planams ir ministras išsilaikys poste.

Opozicija interpeliaciją ministrui inicijavo po to, kai nepavyko konkursas dėl naujos atominės elektrinės strateginio investuotojo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį dar kartą išreiškė tvirtą paramą energetikos ministrui A.Sekmokui

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/balsuojant-del-a-sekmoko-pamatysime-gazprom-itakos-masta

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.