- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

B.Komorowskis apsilankys lenkiškoje mokykloje Maišiagaloje

Autorius: veidas.lt | 2011 02 15 @ 18:00 | Aktualijos | No Comments

Lietuvą trečiadienį atvykstantis Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis) iki Valstybės atkūrimo dienos iškilmių Vilniuje lankysis Maišiagaloje, kur nuvyks į lenkišką mokyklą.

Čia prezidentas susitiks su Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio vidurinės mokyklos bendruomene bei Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios kunigu emeritu J.Obrembskiu, BNS informavo Lenkijos ambasada Lietuvoje.

1906 metais gimęs kunigas J.Obrembskis už aktyvų ganytojo darbą 1994 metais buvo apdovanotas Lenkijos prezidento ordinu “Polonia Restituta”, 1992 metais – Auksiniu kryžiumi “Už nuopelnus Lenkijai”. Jam – seniausiam Lietuvos lenkui – 2008 metais buvo įteikta pirmoji Lenko korta. 2001 metais už nuopelnus Lietuvai ir Vilniaus rajonui Vilniaus rajono savivaldybės taryba suteikė kunigui prelatui Vilniaus rajono garbės piliečio vardą.

Daugiau nei 1,5 tūkst. gyventojų turinti Maišiagala yra lenkų gausiai gyvenamame Vilniaus rajone. Lenkijos ir Lietuvos santykius pastaruoju metu temdo Varšuvos priekaištai dėl lenkų tautinės mažumos situacijos Lietuvoje. Lietuvos pareigūnai kaltinimus atmeta ir pabrėžia, kad lenkams Lietuvoje yra sudarytos geresnės švietimo sąlygos nei bet kur kitur.

Nuo vidurdienio Lenkijos prezidentas dalyvaus Vilniuje, Daukanto aikštėje, vyksiančiame Valstybės atkūrimo dienos minėjime, nuo 12.30 val. – mišiose Arkikatedroje.

Prezidento vienos dienos vizito Lietuvoje darbotvarkėje taip pat numatyti pietūs su Lietuvos vadove Dalia Grybauskaite.

Popietę B.Komorowskis išskris į Lenkiją.

1918-ųjų vasario 16-ąją Lietuvos Taryba paskelbė atstatanti nepriklausomą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/b-komorowskis-apsilankys-lenkiskoje-mokykloje-maisiagaloje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.