- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Atviros Lietuvos fondo ugdytos vertybės išliko

Autorius: veidas.lt | 2015 11 09 @ 08:44 | Visuomenė | No Comments

Šiemet Atviros Lietuvos fondas (ALF) švenčia 25-ąjį gimtadienį.

1990 m. spalį ALF buvo įkurtas kaip nepriklausoma nevyriausybinė ne pelno organizacija, kurios pagrindinis  tikslas – remti atviros, demokratinės visuomenės kūrimąsi pereinamuoju laikotarpiu.

Kitaip tariant, ALF, vykdydamas įvairių sričių programas ir projektus, siekė sutelkti pilietinę, stipriomis demokratinėmis vertybėmis besiremiančią visuomenę, kuri ką tik ištrūko iš totalitarinio režimo.

Per 15 metų ALF įgyvendino per 50 programų, kurių pagrindu, bendradarbiaujant ALF, buvo įsteigtos 22 nevyriausybinės organizacijos.

Fondo įgyvendintiems švietimo ir mokslo, kultūros, moterų, pilietinių iniciatyvų, teisės, visuomenės sveikatos ir kitiems projektams iki

2005 m. skirta per 200 mln. Lt (58 mln. Eur).

Didžioji dalis šios sumos buvo skirta švietimo projektams.

Svarbi ALF veiklos sritis iki pat 2005 m. buvo knygų leidyba. Fondas išleido kelis šimtus knygų, nemažai jų – akademinė literatūra, kurios leidimo tam tikrais laikotarpiais valstybė nerėmė. Todėl leidėjai įsitikinę, kad būtent dėl ALF iniciatyvos remti akademinę literatūrą, pavyzdžiui, per programą „Švietimas Lietuvos ateičiai“, leidžiant seriją „Akademinė Lietuvos knyga“, sustiprėjo leidyklos, leidžiančios nekomercinę literatūrą.

ALF yra vienas iš daugiau kaip 50 fondų, kuriuos Rytų ir Vidurio Europos, Azijos, Afrikos šalyse, Haityje įkūrė JAV finansininkas ir garsus XX a. pabaigos filantropas George’as Sorosas. 1995 m. Prezidentas Algirdas Brazauskas G.Sorosą apdovanojo Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordinu.

G.Soroso iniciatyva įkurti fondai bendradarbiauja tarpusavyje, tačiau yra savarankiški. Aukščiausias jų valdymo organas – nacionalinės valdybos. ALF valdybos nariais yra buvę prof. Česlovas Kudaba, prof. Vytautas Kubilius, dr. Darius Kuolys, prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Teodoras Medaiskis, prof. Dainius Pūras, prof. Ramūnas Vilpišauskas, Dalia Michelevičiūtė, dr. Virgis Valentinavičius, dr. Klaudijus Maniokas.

Nors aktyvią veiklą ALF baigė 2006 m., dar praėjusią vasarą ieškojo savanorių.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/atviros-lietuvos-fondo-ugdytos-vertybes-isliko

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.