- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Atsitiktinumų nebūna!

Autorius: veidas.lt | 2010 12 26 @ 13:47 | Tėvai ir vaikai | 5 Comments

"Veido" archyvas

Vaikas apvertė aukštyn kojom visą jūsų pasaulį, išjudino stereotipus? Suplojo į blyną dar visai nesenai puoselėtus prioritetus? Tai nusiteikite dar keliems salto, kuriuos jums pateiks ritmologija.

Naujovės, netikėtumai –  labai gerai, pasakytų jums ritmologijos žinovas. Smegenys  priverstos nuolat priimti daug naujos informacijos, patirties, o tai verčia jas dirbti ir tobulėti. Jei mūsų kūnas mėgsta komfortą ir pastovumą, tai smegenims nuolat reikia naujo peno, galvosūkių, iššūkių. Štai ir pati ritmologija, mokslas, kurį sukūrė ir išplėtojo Jevdokija Marčenko mokslininkė astronomė iš Peterburgo, turinti taip pat ir psichologijos bei filosofijos mokslinius laipsnius, daugeliui yra naujiena. Gilinantis į šios tik du dešimtmečius skaičiuojančios teorijos tiesas, griūva nuo mažens diegtos taisyklės, “pakimba” anksčiau taip nesunkiai smeigti “teisinga-klaidinga” ir “gera-bloga” vertinimai.

O vaikai, pasirodo, ateina pas mus ne atsitiktinai. Atsitiktinumų mūsų gyvenime apskritai nėra, teigia ritmologiją tyrinėjanti ir praktikuojanti Ilma Jalnionienė. Vaikas renkasi sau šeimą, tad žinokite, kad jūsų pirmagimis tėtį pasirenka jau prieš septynerius metus iki gimimo, o motiną – prieš trejus. Antras, trečias ir t. t. vaikai renkasi jau brolius ar seseris ir ateina pas juos. Įdomu? Tuomet reiktų pradėti nuo pat pradžių.

Planuokite!

Meskite iš galvos, kad vaiko auginimas rutuliosis kaip Dievas duos ir tiek, kad vaikelio atėjimui pasiruošite išėjusi motinystės atostogų. Chaotiška įvykių eiga veda į klaustuku pažymėtą vietą žemėlapyje, kur ant vietovės pavadinimo netyčia užtiško kečupo… Na, liaukitės, juk tai jūsų gyvenimas, kaip gali būti neįdomu, kur riedate. Viskas, kas planuojama, anot ritmologijos, turi potencijos išaugti į kokybišką produktą ar įvykį. Tai tinka ir tokiu svarbiu atveju kaip gimdymų planavimas.

Jei reikšmingus žmogaus gyvenimo įvykius sugebėtume suverti ant skirtingų spalvų gijų ir atsitraukę pažiūrėtume bei paanalizuotume, rastume tam tikrų dėsningumų ir logikos. Gyvenimas vyksta ne chaotiškai, atsitiktinumų jame nėra – priešingai, jis pulsuoja tam tikru ritmu, įvykiai turi ciklus. Reikšmės turi absoliučiai viskas – maistas, kurio staiga užsimanome, ir jį lydinčios mintys, spalvos, kurias imame pastebėti visur aplink save; šalys, kur vis sugrįžtame, žmonės, netikėtai atsiradę akiratyje. Štai, pavyzdžiui, raudona spalva veikia fizinę sveikatą, tad susirgus verta valgyti raudonos spalvos patiekalus iš raudonų indų ir šitaip, anot ritmologijos, šauktis pagerėjimo. Įžiūrėtume ir tai, kad prieš svarbius įvykius pasirodo lyg ir raudonos vėliavėlės, galima sakyti, kelio ženklai. Jei mokame juos skaityti, žinome, kur veda mūsų kelias ir kas laukia pakeliui iki tikslo. Jei nemokame – galime skaudžiai suklupti.

Vaiko laukimas

Nusiteikimas, pozityvios mintys norima linkme veikia naują gyvybę. Tėvas yra be galo svarbus, jis atsakingas už informacinį vaiko lauką, jo dvasingumą. Motinos sritis yra kūniškos, materialios substancijos, kurioms susiformuoti prireikia mažiau laiko nei dvasinėms. Ir su vyresnėliais yra apie ką pasikalbėti, juk pas juos ateina svarbus žmogus, kaip jau minėta, pasirinkęs savo šeimą ir brolius. Tad šiam įvykiui, pakeisiančiam visų artimųjų gyvenimo tėkmę, reikia savo mintyse skirti deramą vietą, o elgesyje paisyti dar neakivaizdaus šeimos nario buvimo, ypač susitelkti į savo atsakomybės sritį.

Taigi vaiko atėjimas prasideda ne nuo gimimo ir net ne nuo pradėjimo, bet daug anksčiau. Minčių higiena ir pagarba gyvybę nešančiam ir skiepijančiam kūnui, neapsunkinta rūkymo, alkoholio ar kitų svaigalų bei sunkaus maisto energetika, yra vienas iš siektinų dalykų ruošiantis ir laukiant kūdikio. Netikėti nėščiosios norai, vadinamosios užgaidos, yra jau einančio į pasaulį vaiko ženklai, jų verta paisyti.

Įsisąmoninus, kad nieko nėra atsitiktinio, labai norisi iš karto suvokti, sužinoti visų ženklų, įvykių, sutapimų, dėsningumų reikšmę. To per vieną dieną nepasieksi, o ir nebūtina. Svarbiausia yra žmogaus susitelkimas į save, savo gyvenimą, noras ir pastangos kreipti jį pozityvia linkme. Laikui bėgant gerą rezultatą duos vien savęs bei aplinkos stebėjimas. Išvados, tam tikri apibendrinimai ateis pamažu. O gatavų receptų, deja, niekas ant lėkštutės nepatieks. Norint judėti toliau, galima susirasti ir literatūros, ir jau patyrusių ritmologų, ir netgi kursus.

Stebėkite ir analizuokite!

Ritmologijos požiūriu, be galo svarbu fiksuoti viską, kas vyksta kūdikio pradėjimo, gimimo ir augimo metu. Tai turi reikšmę ir ryšį. Svarbi vieta, kur kūdikis gimė, taip pat šalis, miestas, gimdymo namai, net jų adresas, o taip pat tai, kur kūdikis buvo vežamas iškart iš jų. Tai yra laukas, kur kūdikis įgyja energetinį žemės karkasą. Todėl būkite atidi netgi smulkmenoms, pavyzdžiui, koks gydytojas vaiką priėmė į savo rankas – ar jis šiltas žmogus, ar turi humoro jausmą (atsižvelgiant į tai, kas jums pačiai svarbu žmoguje). Idealiausias variantas, kai kūdikis gimsta į mylinčio ir laukiančio tėčio rankas, o mama iškart jį priglaudžia ir maitina krūtimi. Lengviausia harmoningą ir konkrečiai jus įkvepiančią aplinką sukurti yra namie, būtent todėl ritmologai rekomenduoja gimdymą namie, tačiau dabar jau yra galimybių pasirūpinti viskuo ir gimdymo įstaigose. Tiesiog reikia įsiklausyti į save, pajusti, kokios aplinkos reikia būtent jums, kokie elementai lemtų sklandžią eigą jūsų atveju.

Gimties momentai

Taip pat labai svarbu, ar kūdikis gimė laiku. Neišnešiotam privalu skirti daug daug dėmesio, su juo nemažai kalbėtis, skaityti, sekti pasakas, skatinti domėjimąsi mokymusi. Kalba ir su ja susiję dalykai turėtų tapti tokio vaiko ugdymo ašimi. Jei vaikas gimsta pernešiotas, jam būtina suteikti galimybę daug judėti, “išlakstyti” energiją. Pasaulis dar nebuvo pasiruošęs jį sutikti, todėl kūdikis truputį ir užtruko mamos įsčiose laukdamas savojo momento.

Vaiko gimimas galvute ar kojytėmis yra susijęs su gravitacija. Gimties metu kūdikis turi suktis, šio veiksmo laiką, beje, irgi reikėtų užfiksuoti, nes tai toks pat svarbus momentas kaip ir pats gimimas. O kai kūdikis gimsta kojytėmis, šio apsisukimo jis neatlieka ir ateina į šį pasaulį, pažeisdamas gravitacijos dėsnį. Ypatingas atvejis – vaikai, gimę “horizontaliai”, t. y. operaciniu būdu, vadinamieji “cezarinukai”. Tai jau dvigubas gravitacinio lauko pažeidimas.

Priklausomai nuo nuo šio lauko iškreipimo dydžio vyksta tolesnė kūdikio formacija. Tokiais atvejais gali atsirasti įvairių vystymosi sutrikimų, emocinio nestabilumo, sunkumų moksle.

Aš atėjau!

Kūdikis gimė, didysis virsmas įvyko! Prasideda pats jautriausias, subtiliausias laikas. Pirmosios septynios valandos, septynios dienos ir septyneri pirmieji vaiko gyvenimo metai – tai pagrindinio žmogaus energinio karkaso formavimosi metas. Kartu tai yra laikas, kai tėvai daugiausia gali padaryti auklėjant, ugdant, koreguojant vaiko asmenybę nuo fizinio kūno iki sielos. Žmogaus siela (“psichėja”) yra sudaryta iš septynių sferų. Kiekvienoje sferoje pasireiškiančios problemos atsispindi tam tikrų organizmo sistemų bei organų būklėje. Šie reiškiniai sferose yra analogiški žmogaus energinių centrų (dar vadinamų čiakromis) darbui. Pirma diena atitinka pirmąją sferą, antra – antrąją ir t. t. Tą patį galima pasakyti ir apie ritmiškai einančias pirmąją savaitę, mėnesį, metus. Būtent dėmesys, detalių fiksavimas leis geriau pažinti vaiką ir laikui bėgant nuspėti jo poreikius. Tėvų užduotis – ne vesti, o veikiau stebėti, padėti, netrukdyti.

Pačios pirmos dienos ir savaitės, priešingai nei trimituoja modernūs įpročiai, turėtų prabėgti ramybėje ir rimtyje. Nereikalingas vaikui nei linksmas lankančiųjų paradas, nei maži ar dideli pobūviai, nei skaitlingos viešos vietos, garmančios žmonių erzeliu. Tegul prie vaiko priartėja tik patys artimiausi, sielai mieliausi, dviem šimtais procentų patikimi žmonės. Visos žmogaus ligos, sveikatos sutrikimai susiformuoja būtent per pirmąsias septynias jo gyvenimo dienas ir per septynerius jo gyvenimo metus. Nenuostabu tad, kad ikimokyklinio auklėjimo įstaigos ar auklė, anot ritmologų, yra pirmosios svarbos dalykas.

Žmogaus būties apvalkalai

  • Pirmoji sfera – fizinė sveikata. Apie šioje sferoje esančias problemas išduoda kaulų, raumenų sistema.
  • Antroji sfera – priešingų lyčių, tėvų ir vaikų santykiai. Jei nepavyksta išspręsti šios sferos problemų, atsiranda šlapimo takų, inkstų, lyties organų ligos.
  • Trečioji sfera – dalykiniai santykiai, verslas. Įtampa šioje sferoje baigiasi virškinamojo trakto sutrikimais.
  • Ketvirtoji sfera –  širdies atsivėrimas. Čia saugomas ryšys su aukščiausiomis substancijomis. Apie sutrikimus gali byloti atsiradęs religinis fanatizmas, o fiziniu lygmeniu – širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų sutrikimai.
  • Penktoji sfera yra atsakinga už mokslinę veiklą, studijas. Nesugebėjimas sisteminti informaciją, gaunamas žinias ir klaidingas požiūris į patį mokymosi procesą signalizuoja apie centrinės ir periferinės nervų sistemos apkrovimą ar sutrikimą.
  • Šeštoji sfera – tai žmogaus sugebėjimai tiksliai, aiškiai mąstyti, kurti įvairaus lygio planus.
  • Septintoji sfera savo energetine struktūra yra arčiausiai dvasios, kuri ritmologijos požiūriu yra artima žmogaus valiai. Jei šeštoji ir septintoji sferos, palyginti su pirmomis trimis, kurios energiškai yra arčiau fizinio kūno, yra hipertrofuotos, gali atsirasti psichikos sutrikimų.

Gyvenkite pagal ritmą

Sukoncentruokite savo pastangas ne vien į banalią kūdikio priežiūrą, tačiau į naujo svarbaus jums asmens stebėjimą.

Kas vyko pirmą dieną (atitinkamai savaitę, mėnesį, metus), tas lems vaiko fizinę sveikatą. Tai, kas tuo metu bus pastebėta, taps vertinga informacija. Jei pabandysite užfiksuoti pasikartojančius ar dominuojančius skaičius, spalvas, būsenas, bet ką, kas krenta į akis ar įsimena, tai, be abejonės, sugebėsite net ir nesigilindama į ritmologiją padaryti tam tikras išvadas. O ritmologijos žinios leis ne tik suvokti, kaip viskas yra, tačiau ir pakoreguoti eigą. Ritmologija siūlo tam tikrų metodikų koreguoti atsineštą į gyvenimą informaciją, keisti likimą, tačiau tam reikia mokytis ir įgyti specialios patirties.

Ką daryti, jei tokių žinių neturite? Tiesiog atkreipti didesnį dėmesį į sritis, kur jūsų motiniška akis kažką (kad ir kas tai būtų) užfiksavo. Žinokite, kad vaikai yra jūsų veidrodis, problemos slypi jumyse, o jie tik atspindi. Jei nieko nedarysite, tam tikra vaiko sistema ims šlubuoti. Štai pavyzdžiui, antrą gyvenimo dieną jūsų kūdikis labai verkė, aiškiai jautėsi nekaip savo naujoje aplinkoje. Paklauskite savęs, kas vyksta jūsų šeimos pjūvyje vyras-moteris arba tėvai-vaikai. Gal galite kai ką patobulinti, ištaisyti? Jei ne, gal pakeisti savo požiūrį? Bent šiek tiek neutralizuoti įtampą? Juk bent truputį galite, ar ne? Dar vienas patarimas – leiskite vaikui reguliuoti savo gyvenimą. Nelaužkite jo pagal rekomenduojamą dienos režimą ar kitas taisykles, kol vaikas mažas, dažnai tiesiog intuityviai nori ir reikalauja jam reikalingų dalykų, tarkim, tam tikro maisto. Maistas –  labai asmeniška ir tiesiogiai veikia visą organizmą, sielą ir mintis – kaip ir nėštumo metu mamai, taip ir mažyliu verta leisti paklusti vidiniam šauksmui, jau nekalbant apie pozityvią valgymo atmosferą.

Netobulumus galima taisyti

Ritmologijoje praktikuojami metodai leidžia koreguoti sutrikimus ir pasiekti tiek fizinės, tiek psichologinės sveikatos. Jei tai, ką reikėjo koreguoti jau pirmąją kūdikio gimimo dieną, nebuvo ištaisyta, vėliau prireiks visų pirmųjų gyvenimo metų. Jei nepavyko to padaryti per šį laikotarpį –  teks tam skirti pirmąjį gyvenimo dešimtmetį. Nepavyko ir per pirmąjį dešimtmetį – tada, atleiskite, galbūt tik… kitame gyvenime. Tačiau net jei gana dideli vaikai kelia rūpesčių, nepatogumų, problemų, visada yra galimybė koreguoti santykius, kreipti aplinkybes norima linkme. Visada gali būti geriau nei yra. Tačiau iš dangaus nenukris, atsitiktinai nenutiks – dalyvaukite savo gyvenime aktyviai ir sąmoningai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/atsitiktinumu-nebuna

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.