- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Atomazga „Snoro” audito istorijoje

Autorius: veidas.lt | 2014 05 04 @ 21:50 | Redakcijos blogas | 2 Comments

Pagaliau galime teigti, kad jau žinome, kas, be “Snoro” banko savininkų, prisidėjo prie kelių milijardų litų mokesčių mokėtojų pinigų pradanginimo “Snoro” banke.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas Lietuvos Respublikos vardu paskelbė nutartį, kurioje konstatuojama, kad netinkamai savo darbą tikrinant banko finansinę veiklą atliko „Ernst & Young Baltic” audito bendrovė ir jos auditorius Ramūnas Bartašius. Ši įmonė atliko ir ankstesnių metų „Snoro” auditą. Šių asmenų pasirašytos išvados, kad „Snoro” banke viskas gerai, buvo teikiamos ne tik pačiam “Snorui”, jo akcininkams, bet ir priežiūrą vykdančiam Lietuvos bankui, o svarbiausia – tokia informacija buvo skelbiama viešumoje ir ja klaidingai pasinaudojo indėlininkai, įvairūs ūkio subjektai bei valstybės įstaigos, savo pinigus patikėjusios “Snoro” bankui.
Gyvename globaliame pasaulyje. Nesąžiningas finansinių institucijų kontrolės auditavimas atsirito ir iki Lietuvos. Po garsiojo pasaulinės energetikos bendrovės “Enron” bankroto jos auditorė – bendrovė „Arthur Andersen” buvo apkaltinta sunaikinusi tūkstančius JAV energetikos giganto apskaitos duomenų. Po šio gėdingo skandalo „Arthur Andersen” padaliniai susijungė su kita didžiojo auditorių penketuko bendrove „Ernst & Young”.
2008 m. bankrutavusio JAV investicinio banko „Lehman Brothers” auditorė taip pat buvo „Ernst & Young”. Nepaisant tokios prastos reputacijos, audito ir konsultavimo bendrovė „Ernst & Young Baltic” nuo 2010 m. sausio 1 d. yra sudariusi su Lietuvos valstybės institucijomis, įstaigomis, savivaldybėmis ir valstybės valdomomis bendrovėmis sutarčių, vertų 70 mln. Lt. Bent taip rodo Centrinio viešųjų pirkimų portalo (CVPP) duomenys.
Su „Ernst & Young Baltic” bendradarbiauja ir jos paslaugomis naudojasi ne viena Lietuvos Respublikos valstybės institucija. Net Lietuvos valstybės kontrolė turi su šia privačia bendrove ilgalaikę sutartį.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” (http://prenumerata.veidas.lt/lt/order/magazine?id=17590), pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-18-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/atomazga-%e2%80%9esnoro-audito-istorijoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.