- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Ateities transportas – modernus ir taupus

Autorius: veidas.lt | 2012 05 09 @ 19:00 | Verslas | 2 Comments

Intelektinės transporto sistemos, išmaniosios technologijos, ekonomiškas transportas bei jo valdymas– tokios transporto rinkos aktualijos persikėlė į parodą „TransBaltica“ ir tapo svarbiausiomis jos temomis. Ir tai ne ateitis, nes jau dabar parodoje bus galima pamatyti realizuotus projektus – inovatyvias ir taupias transporto priemones.

Kaip teigia parodos projekto vadovė Saulė Skacevičienė, brangstant kurui ir kitoms sąnaudoms  dėmesio centre atsiduria inovatyvios transporto sistemos ir technologijos, leidžiančios taupyti. „Šiandienos ir ateities vartotojui transporto priemonė įdomi tiek, kiek ji „išmani“ ir ekonomiška. Toks transportas bus pristatomas ir parodoje – lankytojai čia išvys šių metų vilkiko titulą pelniusį naująjį „Mercedes-Benz-Actros“, Lietuvoje sukurtą ir pagamintą elektrinį krovininį furgoną „Iveco Daily“. Jie atstovauja ateities transportą“, – sako S. Skacevičienė.

Naujasis „Mercedes-Benz-Actros“, kurį parodoje pristatys įmonė „Silberauto“, inovatyvus, ekonomiškas, nekenksmingas aplinkai, dinamiškas. Tai pirmasis vilkikas, kuris sukurtas griežtai laikantis Euro VI išmetamųjų teršalų standartų, kas ženkliai mažina degalų sąnaudas. Ir kruopščiai patikrintas. Jis buvo bandomas 2600 valandų vėjo tunelyje, jo variklis testuotas 50 milijonų kilometrų specialia įranga ir 20 milijonų kilometrų kelyje. Nenuostabu, kad vos pasirodęs, „Mercedes-Benz-Actros“ iš karto tapo „Metų vilkiku 2012“ ir buvo pripažintas visoje Europoje.

Visiška naujiena rinkoje yra ir UAB „Transmitto“ kartu su UAB „Elinta“ bendras projektas – mūsų šalyje pagamintas elektromobilis „Iveco Daily“. Šis tik elektrinę pavarą turintis krovininis furgonas pritaikytas vežti krovinius miesto sąlygomis. Krovinių skyriaus talpa – 10,2 m3, o maksimali krovinio masė – 1150 kg. Maksimalus furgono greitis mieste – 70 km/h, nuvažiuojamas atstumas – 100 km. Šis lietuviškas krovininis furgonas pirmą kartą bus pademonstruotas parodoje „TransBaltica“.

Pasak S. Skacevičienės, parodoje naujienų bus ir daugiau. „Pavyzdžiui, „Kögel“ puspriekabė be bortų, atitinkanti TIR konvencijos reikalavimus, „Ivetra ir Ko“ pristatomos „Humbaur“ automobilių priekabos, atveriančios naujas krovinių gabenimo galimybes, pagal pažangiausias technologijas pagamintos „TIMEX S.A.“  „Kässbohrer“ puspriekabės. Taip pat inovatyvūs sprendimai, skirti kuro kontrolei ir valdymui, kuro sąnaudų mažinimui, transporto stebėjimui, maršrutų planavimui, logistinės veiklos valdymui. Viskas, kas tampa vis svarbesne transporto verslo dalimi ir būtinybe, leidžiančia didinti transporto ir logistikos sektoriaus konkurencingumą“, – vardina naujienas S. Skacevičienė ir priduria, kad šiemet parodos formatas bus netradicinis.

Be įprastinių ekspozicijų, konferencijų transporto verslo atstovams, parodoje lankytojų lauks „Vežėjų gegužinė“ su žinomų Lietuvos atlikėjų koncertais, alaus bei maisto degustacijomis.

Tarptautinė transporto ir logistikos paroda „TransBaltica“ vyks gegužės 22-24 dienomis, įėjimas į parodą nemokamas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ateities-transportas-%e2%80%93-modernus-ir-taupus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.