- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Architektūros renginių ciklo paskaitoje – karvės namo autorius

Autorius: veidas.lt | 2012 02 09 @ 17:00 | Kultūra | No Comments

Architektūros [pokalbių] fondas pristato vieno progresyviausių jaunosios kartos Europos architektų Anton‘o Garcia-Abril‘io paskaitą. Paskaitoje architektas susipažindins su savo kūrybos metodais, procesu ir vertybėmis, pristatys naują požiūrį į konstrukcijų estetikos filosofiją.

Anton‘as Garcia-Abril‘is dirba su gamtiniais elementais, juos jungdamas su pramoninėmis statybos sistemomis, analizuoja konstrukcijų tankumo, efektyvaus veikimo ir apkrovimo principus. Architekto mastelis varijuoja nuo gyvenamo namo ar skulptūrinės instaliacijos iki miestų bendrojo planavimo, nuo individualių iki visuomenės poreikių tenkinimo, pozityviojo miesto fenomeno tyrimo. Architekto iššūkis – konstrukcijomis ne tiek spręsti struktūrines pastatų problemas, bet kurti erdves kuriančias konstrukcijas, išreikšti skirtingus konstrukcijų medžiagiškumus per architektūrą, taupiai ir atsakingai naudoti aplinkos išteklius. Keldamas diskusijas apie techninę architektūros pusę, Anton‘as taip pat atkreipia dėmėsį ir į socio-ekonomines, kraštovaizdžio vientisumo sferas, kurioms architektūra ir architektai turėtų skirti žymiai daugiau dėmesio.

P.Abrilis nuolatos dėsto Madrido technikos universitete, kaip kviestinis dėstytojas skaito paskaitas Harvardo, MIT, Kornelio universitetuose, AA architektūros mokykloje Londone ir Veimaro BAUHAUS universitete. 2010 metų Venecijos architektūros bienalėje p.Abril‘is ir jo studija ENSAMBLE pristatė net dvi kompozicijas.

Tarp žinomiausių Anton‘o kūrinių – Hemerescopium (2005, www.ensamble.info/actualizacion/projects/hemeroscopium), Truffle House (aka Karvės Paulinos namas, 2010, http://www.ensamble.info/actualizacion/projects/truffle, http://www.youtube.com/watch?v=-gurt6fQ6nI ), ar šiuo metu statomas Cervantes Theater (http://www.ensamble.info/actualizacion/projects/cervantes).

Anton‘o Garcia-Abril‘io paskaita ir diskusija po jos įvyks 2012 vasario 9 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje, 20.00. Renginys nemokamas.

Viešus nemokamus šviečiamuosius renginius organizuojantis “Architektūros [pokalbių] fondas” kviečia jau į šeštojo ciklo susitikimus su įkvepiančiais pašnekovais iš architektūros pasaulio, kurie vyksta 2012 metų sausio-vasario mėnesiais Nacionalinėje dailės galerijoje. Iš viso įvyks 5 ciklo paskaitos/diskusijos, kuriose vėl laukiamos ir tikros tarptautinės architektūros žvaigždės. VI-ojo ciklo tema – PROCESAS – kviečia susipažinti su labai skirtingų architektų kūrybinių procesų užkulisiais.

Paskaitų ciklo, kurio kuratoriais šį kartą tapo architektai Aurimas Sasnauskas ir Lukas Rekevičius, tikslas – supažindinti visuomenę su skirtingais architektūros kūrybos metodais, eiga, idėjų įgyvendinimu realybėje.

„Siekiame atkreipti dėmesį į architektūros kūrimo procesą, kuris dažnai pamirštamas ir nuvertinamas, tačiau tai vienas svarbiausių orientyrų kelyje į kokybišką architektūrą.“

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/architekturos-renginiu-ciklo-paskaitoje-%e2%80%93-karves-namo-autorius

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.