- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Apie karių išvedimą kalbėti anksti

Autorius: veidas.lt | 2011 02 14 @ 11:55 | Aktualijos | No Comments

NATO teigia, kad kol kas anksti svarstyti apie karių išvedimą iš Afganistano provincijų, įskaitant ir Lietuvos atkuriamą Gorą, nes atsakomybės už saugumo užtikrinimą perdavimo procesas tik prasidėjo.

Tokią poziciją išsakė NATO Viešosios diplomatijos padalinys, BNS paprašius komentaro dėl krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės pareiškimo, kad Lietuvos kariai iš Goro provincijos gali būti išvesti 2012 metų pabaigoje.

NATO teigimu, krašto apsaugos ministrės pareiškimas atitinka Afganistano prezidento Hamido Karzai siekį, kad nacionalinės Afganistano saugumo pajėgos iki 2014-ųjų pabaigos perims vadovavimą visoms saugumo operacijoms.

“Šis perėjimo procesas prasidės 2011 metų pradžioje ir kol bus baigtas kiekvienoje provincijoje, užtruks tam tikrą laiką. Taigi šiame etape yra per ankstyva kalbėti apie karių išvedimą”, – teigia NATO.

Afganistano prezidentas apie tai, kur prasidės perėjimo procesas, žada paskelbti kovo 21 dieną.

“Kol kas yra netinkama spekuliuoti, ar Goro provincija bus įtraukta į šį pirmąjį perėjimo sprendimą”, – teigia NATO.

Aljanso komunikacijos padalinys taip pat pabrėžė, kad NATO perėjimo procesą reguliariai aptaria su gynybos ministrais ir yra susipažinęs su pastaruoju R.Juknevičienės pareiškimu. Teigiama, jog perėjimo proceso klausimus NATO gynybos ministrai artimiausiu metu aptars susitikę kovo viduryje.

“Tačiau kol nėra priimtas sprendimas dėl pirmųjų perėjimo regionų, ISAF pajėgų naudojimas konkrečiose provincijose yra nediskutuojamas. (…) Konkretus Goro provincijos atkūrimo grupės klausimas nebuvo aptariamas”, – teigiama komentare.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/apie-kariu-isvedima-kalbeti-anksti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.