- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Apdovanoti „žaliausi“ 2013 m. NT projektai

Autorius: veidas.lt | 2014 04 29 @ 22:02 | Lietuva | No Comments

Tarptautinėje statybų parodoje RESTA 2014 buvo įvertinti ir apdovanoti konkurso „Žaliasis miestas – geriausias NT ekoprojektas 2013“ nugalėtojai.  Jiems įteiktos  ,, Ateities miestai’’,  skulptoriaus Arvydo Ališankos sukurtos „Gyvybės medžio“  iž atsakomybę gamtai, statulėlės.

Antrus metus iš eilės autoritetinga ekspertų komisija nekilnojamo turto (NT) projektus vertino pagal visame pasaulyje įtvirtintus pastatų poveikio aplinkai standartus, apimančius projekto vadybą, sveikumą, gyvenimo kokybę, energinį efektyvumą, vandentvarką, architektūrą, statybos medžiagas, inžinerinį aprūpinimą, ekologiją, urbanistiką, socialinę atsakomybę, komunikaciją su bendruomenėmis, viešojo ir privataus sektorių partnerystę, teritorinių bendruomenių įtraukimą, kraštovaizdį bei susisiekimą.

Konkurso „Žaliasis miestas – geriausias NT ekoprojektas 2013“ nugalėtojai:

„Eko būstas 2013“ nominacijoje nugalėjo UAB „Eika“ projektas „Santariškių miestelis“.  „Eko biuras 2013“ apdovanojimas atiteko „Grand Ofice“ projektas, kurio iniciatorė – UAB „YIT Kausta“. „Eko multifunkcinio projektas 2013” nominacijoje apdovanotas projekto „Quadrum“pirminis etapas (UAB „Shage“).

Taip pat paskatinamieji raštai įteikti: UAB „YIT Kausta” projektui „Viršuliškių miestelis” – už konversiją ir kompleksiškumą, UAB „MG Valda“ projektui „Antakalnio terasos“ – už urbanistinį kompleksą, UAB „Vilnius Golf & Spa Resort“ projektui „Svajonių miestas“ – už kraštovaizdžio formavimą, UAB „5 kontinentai investicijos“ – „LOFT TOWN“ projektui už konversiją.

„Džiugu, kad tos tendencijos, kurios pastebėtos praeitais metais, praėjusio konkurso metu, gilėja ir plečiasi. Žmonės suvokia, kad antropogeninės ir gamtinės aplinkos darna yra neišvengiamybė ir šiandien apie tai kalbama ne tik politiniame, bet ir specialistų lygmenyje. Šie atspindžiai turi poveikį ir sąveiką su vertintais objektais“, – kalbėjo komisijos pirmininkas Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros instituto direktorius doc. dr. Jonas Jakaitis.

Iš viso komisiją sudarė dešimt narių, tarp jų – architektūros, kraštovaizdžio, energetikos, klimato kaitos, BREEAM standartų ir kiti ekspertai.

Konkursą „Žaliasis miestas – geriausias NT ekoprojektas“ pristato savaitraštis „Veidas“ kartu su žaliųjų statybų projektu „Ateities miestai“. Taip pat bendradarbiauta su Aplinkos ministerija ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros institutu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/apdovanoti-%e2%80%9ezaliausi%e2%80%9c-2013-m-nt-projektai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.