- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Antspeniai – baubas ar gelbėjimosi ratas?

Autorius: veidas.lt | 2010 07 15 @ 15:43 | Tėvai ir vaikai | 1 Comment

Patikėkite – anaiptol ne visos mamos kūdikėlius žindo palaimingai šypsodamosi. Kai kurios mažylį prie krūtinės glaudžia sukandusios dantis. Ir ne todėl, kad žindyti nenorėtų. Tiesiog joms labai skauda… Kartais lieka vienintelė išeitis – žindyti su antspeniais, nors medikai įspėja, kad piktnaudžiauti jais vis dėlto nereikėtų.

Beje, nesitikėkite, kad antspeniai – garantuotas išsigelbėjimas. Gali nutikti taip, kad antspenių įsiūlyti jam taip ir nepavyks – juk žindomi kūdikiai taip pat ne visada susidraugauja ir su čiulptuku, o apžioti krūtį su antspeniu gali būti sunkiau nei be jo.

Jei ir pavyks – per daug nedžiūgaukite. Pagrindinė bėda ta, kad naudojant antspenius blogiau ištuštinama krūtis, nes mažyliui sunkiau iš jos traukti. O tai reiškia, kad valgymo procesas gali užtrukti, o neištraukus viso pieno gali susidaryti pieno sąstovis arba pagal ištrauktą pienuką atitinkamai pradės mažiau jo gamintis. Dar vienas pavojus – vaikelis gali priryti oro, todėl gali pradėti varginti pilvuko diegliai arba mažasis valgytojas pradėti labiau atpylinėti.

Jei išeities nėra

Kad ir kaip juos peiktume ir vadintume sėkmingu prekybininkų triuku, kartais jie būna vienintelis išsigelbėjimas, kai žindyti kūdikėlį norisi, o dėl nugraužtų spenelių norisi vilku kaukti iš skausmo. Jau visi medikai yra vieningi – geriau žindyti su antspeniais, nei visai nežindyti. Tik pataria pernelyg ilgai jais nepiktnaudžiauti – tol, kol nugraužti ir sutrūkinėję speneliai užgis. Todėl tarp maitinimų reikėtų stengtis, kad tai kuo greičiau nutiktų – išspauskite savo pienuko ir patepę juo spenelį leiskite jam nudžiūti, kuo dažniau darykite oro vonias, galite uždėti drėgną ramunėlių nuoviro kompresą – ramunėlės veikia raminamai, turi antiseptinių savybių ir mažina uždegimą. Tik jokiu būdu nepersistenkite krūtis plaudamos muilu – pakaks vandens. Stebėkite, kad krūtys būtų sausos, ir dažnai keiskite liemenėlės įklotus.

Nei per dideli, nei per maži

Naudoti antspenį labai paprasta – sudrėkinkite jį pienuku ir sudariusios vakuumą užsidėkite ant krūties. Prieš tai dar ant paties antspenio galiuko taip pat užlašinkite savo pieno, kuris nustelbs gumos kvapą ir pakvips mama. Antspeniai ant krūtinės puikiai priglunda, todėl prilaikyti jų tikrai nereikia. Atkreipiame jūsų dėmesį – antspeniai būna kelių dydžių. Geriausia rinktis pagal vaikelio svorį – mažiausio dydžio tinka “coliukams” neišnešiotukams arba labai mažo svorio gimusiems kūdikiams. Vidutinio dydžio antspeniai tinka daugumai vaikučių. Na, o pačius didžiausius antspenius pirkite, jeigu ketinate su jais žindyti jau ūgtelėjusį valgytoją. Paskutinis patarimas – jei mažylis naudoja čiulptuką, rinkitės iš tos pačios medžiagos (silikono ar latekso) pagamintą ir antspenį – mažiau tikėtina, kad jis bus ignoruojamas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/antspeniai-%e2%80%93-baubas-ar-gelbejimosi-ratas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.