- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Ant „Disney on Ice“ ledo suksis dailiojo čiuožimo čempionai

Autorius: veidas.lt | 2012 12 17 @ 13:00 | Tėvai ir vaikai | No Comments


Sausio 29-30 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje svečiuosis Amerikos šou kūrėjai „Disney on Ice“, kurie pristatys vieną naujausių savo spektaklių „Šventė!“. Šis visai šeimai skirtas ledo šou ypatingas ne tik tuo, jog jame pasirodo daugiau nei 50 žinomiausių „Disney“ herojų iš 16 populiariausių pasakų, bet ir tuo, jog spalvingus personažus įkūnija dailiojo čiuožimo meistrai – tituluoti čempionai.

Į kaimyninę Lietuvą, kaip „Disney“ princesė Pelenė, grįš Latvijos dailiojo čiuožimo čempionė (1999 m., 2000 m.) ir daugkartinė Pasaulio čempionatų dalyvė latvė Tatjana Zaharjeva.

„Šis spektaklis man labai artimas. Visi jo herojai, kaip ir aš, turi tam tikrus gyvenimo tikslus, kurių atkakliai siekia. Galiausiai jiems pavyksta juos įgyvendinti ir savo svajones paversti tikrove. Be to, man labai pasisekė ir su personažu, kurį man tenka įkūnyti, kadangi Pelenės šokis spektaklio metu artimas tam, ką man tekdavo daryti per varžybas: gausu įvairių pakėlimų, sukinių ir kitokių figūrų. Tiesa sakant, šou „Šventė!” – tai spektaklis, į kurį telpa viskas. Tai vienas tų šou, per kuriuos plačiai šypsosi tiek vaikai, tiek seneliai ir jie patys tampa stebuklingos pasakos dalimi“, – sako T. Zaharjeva.

Ant spindinčio ledo suksis ir undinėlę Arielę įkūnijanti estė Maria Sergejeva. M. Sergejeva, prieš prisijungdama prie „Disney on Oce“ komandos, 2007-2010 m. tapo Estijos dailiojo čiuožimo čempione, o 2010 m. su savo čiuožimo partneriu dalyvavo Olimpinėse žaidynėse.

„Kai buvau maža, mano mėgstamiausias animacinis filmukas buvo „Mažoji Undinėlė“, tad dabar esu labai dėkinga „Feld Entertainment“ kompanijai, kad suteikė man galimybę išpildyti vaikystės svajonę ir leido tapti mėgstamiausios pasakos dalimi“, – tvirtina pripažinimą pelniusi čiuožėja.

Tarp tituluotų dailiojo čiuožimo meistrų ir anglė Amy Leigh Tanner, kanadiečiai Bianca Butler ir Grahamas Hockley. Pastarasis čiuožėjęs buvo pasiryžęs priimti Graikijos pilietybę ir drauge su savo partnere graike atstovauti Graikiją Olimpinėse žaidynėse, tačiau įveikus kvalifikacinį Olimpiados barjerą Graikija bankrutavo, kilo suirutė ir svajonę čiuožti ant olimpinio ledo teko pamiršti.

Čiuožėjų choreografija rūpinasi taip pat pripažinimą visame pasaulyje pelniusi dailiojo čiuožimo choreografė amerikietė Cindy Stuart. Ji choreografinius numerius kūrė ne vienam pasaulio ir olimpiniam čempionui: olimpiniams čempionams vokietei Katarinai Witt, kanadiečių porai Jamie Sale ir Davidui Pelletier, olimpiniams vicečempionams kanadiečiui Brianui Orserui ir amerikietei Rosalyn Sumners, o 2010 metais buvo nominuota, kaip metų dailiojo čiuožimo choreografė.

C. Stuart, kuri ir pati buvo jaunių čempionė ir kelis metus JAV dailiojo čiuožimo komandos narė, į savo, kaip choreografės darbą, žiūri labai atsakingai, todėl ruošdama „Disney on Ice“ choreografinius numerius pati dalyvauja skirtingose pamokose ir mokosi naujų dalykų.

„Pavyzdžiui, spektaklyje turėjau ant ledo perkelti havajietiško šokio hula žingsnelius, judesius ir nuotaiką. Kadangi nežinojau, kas tai per šokis, pati kurį laiką lankiau hula pamokas, kad išmokčiau judėti taip, kaip juda havajietės. Noriu, kad mano choreografijoje viskas būtų tikra, nebūtų jokios apgaulės“, – sėkmingos choreografijos paslaptis atskleidžia C. Stuart.

Bilietus į užburiantį ledo šou „Šventė!” galima įsigyti internetu www.tiketa.lt arba visoje Lietuvoje įsikūrusiose „Tiketos“ kasose.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ant-%e2%80%9edisney-on-ice%e2%80%9c-ledo-suksis-dailiojo-ciuozimo-cempionai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.