- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Andriaus Kviliūno instaliacija „Tylioji istorija“

Autorius: veidas.lt | 2013 03 03 @ 14:48 | Kultūra | No Comments

Žmonių patirtys jungiasi į pasakojimus, o šios – į gyvenimo istorijas. Artimos bendražmogiškai patirčiai ir iš lūpų į lūpas perduodamos istorijos, pasakojimai, juokingi nutikimai seniau tapdavo pasakojamosios tautosakos dalimi. Pasikeitus laikmečiui ir gyvenimo būdui, gyvenimiškos paprastų žmonių istorijos nunyksta artimųjų atmintyje, neparašytuose dienoraščiuose, tarp globos namų sienų.

Instaliacija „Tylioji istorija“, kurią sudaro vaizdo įrašai ir fotografijos, yra aliuzija į šiandienę tautosaką. Instaliacijos vaizdo įrašuose – Panevėžio šv. Juozapo globos namų gyventojų gyvenimo istorijos, kupinos kasdienių ir neįtikėtinų atsitikimų, laimės ir skausmo patirčių, perteikia laikinumo suvokimą, mirties nuojautą. Kūrinys tyrinėja erdvę tarp gyvenimo ir mirties. Gyvenimo trapumo, laikinumo ir mirties temos skatina giliau vertinti šiandienos kultūros ir socialinius procesus.

Panevėžio Šv. Juozapo globos namai veikia nuo 2009 m. Juose gyvena 75 pagyvenę asmenys, turintys fizinę negalią ar nepajėgiantys gyventi vieni. Globos namų gyventojais rūpinasi 14 socialinių darbuotojų ir viena užimtumo specialistė. Dauguma gyventojų – panevėžiečiai, kai kurie – atvykę iš gretimų Lietuvos miestų ir rajonų.

Paroda „Tylioji istorija“ yra bandomojo socialinio meno projekto „Menas žmogaus gerovei“ programos, įgyvendintos Panevėžio šv. Juozapo Globos namuose, dalis. 2012 m. Vilniuje ir Panevėžyje įgyvendintas projektas „Menas žmogaus gerovei“ siekė pasitelkti profesionalųjį meną stiprinti asmenų gerovę ir sveikatą.

Parodos atidarymas 2013 m. kovo 6 d., 18.00 val.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/andriaus-kviliuno-instaliacija-%e2%80%9etylioji-istorija%e2%80%9c

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.