- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Akcizų pokyčiai sutrikdė alkoholio verslą

Autorius: veidas.lt | 2010 12 10 @ 11:00 | Lietuva | No Comments

Likus dviem savaitėms iki Kalėdų prekybininkai stabdo alkoholinių gėrimų užsakymus, išparduoda lentynose turimus likučius, laukdami, kokį sprendimą priims prezidentė dėl mažesnio akcizo, rašo “Verslo žinios”.

“Vilniaus degtinės” generalinio direktoriaus pavaduotojas Renaldas Barauskas tikina, kad tokio prieššventinio laikotarpio, kai gėrimų užsakymai būtų stabdomi, įmonėje niekas neprisimena. Pasak jo, šiuo metu prekybininkai skuba išparduoti gėrimų likučius iš lentynų ir nieko naujo neperka.

“Pardavimai visiškai sustojo, o visi planai, kuriuos rengėme gruodžio mėnesį, ne tik nevykdomi, bet ir gerokai prasilenkia su tikrove”, – teigė R.Barauskas.

Kad parduotuvės delsia, nežinodamos, ar joms verta užsakyti didesnius gėrimų kiekius, ir svarsto, ką turės daryti su nusipirktu alkoholiu po Naujųjų, jei akcizas mažės, patvirtina ir “Stumbro” generalinis direktorius Česlovas Matulevičius.

“Parduotuvės siunčia signalus, kad, jei po Naujųjų gėrimai pigs, jos nenorėtų pasilikti brangesnių likučių, nes jų nesugebės parduoti. Ir užsimena, ar gamintojas jų neperkainotų savo sąskaita”, – sakė įmonės “Lietuviškas midus” vadovas Egidijus Valiukevičius.

Nuo to, ar prezidentė pasirašys, ar atmes Seimo priimtas įstatymų pataisas, dviem valandomis pailginsiančias prekybos alkoholiniais gėrimais laiką ir sumažinsiančias akcizą nuo 4416 litų iki 3200 litų už etilo alkoholio hektolitrą, priklauso ir įmonių verslo planai.

“Planus gali tekti peržiūrėti, bet su geresnėmis nuotaikomis, kad sumažinus akcizą “šešėlis” trauksis, o legali rinka šiek tiek atsigaus”, – sakė R.Barauskas.

Jau patvirtinto biudžeto kol kas į stalčių nededa ir “Stumbras” – jei sulauks prezidentės parašų, skaičiai jame gali keistis. Tačiau abi Vilniaus biržoje vertinamos įmonės kol kas oficialių 2011 metų planų neskelbia.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/akcizu-pokyciai-sutrikde-alkoholio-versla

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.