- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

A.Sekmokui – atokvėpis iki pavasario

Autorius: veidas.lt | 2010 12 24 @ 10:00 | Politika | No Comments

Energetikos ministras kol kas gali ramiau atsikvėpti: jo interpeliacijos procesas Seime bus tęsiamas ne anksčiau nei kitų metų kovą, kai prasidės Seimo pavasario sesija. “Kad ir koks svarbus mums atrodo šis klausimas, į besibaigiančią Seimo rudens sesiją jis nebespėjo”, – apgailestauja opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.

Nors interpeliacijai pradėti labai greitai buvo surinktas rekordinis – 71 parlamentaro balsų kiekis, Seimo statuto neapeisi: ministras, kuriam rengiama interpeliacija, turi dvi savaites atsakyti į klausimus. A.Sekmokui juo nepatenkintų parlamentarų klausimai buvo įteikti praėjusią savaitę, o Seimas paskutinį kartą šiemet posėdžiaus gruodžio 23 d.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys sako, kad A.Sekmokas Seime turi labai daug jo darbu nepatenkintų kritikų, esą jo interpeliacijos pradžios dokumentą pasirašė ir ne vienas valdančiosios koalicijos politikas. “Tai labai svarbi Lietuvai sritis, o ministras neatrodo profesionaliai, jo klaidos ir neveiklumas gali tapti neatitaisoma žala”, – aiškina opozicijos atstovas.

Politologas Vytautas Dumbliauskas spėja, kad šiai interpeliacijai skiriama energija ir jos rėmėjų būrys liudija A.Sekmoką pajudinus svarbius užkulisinius interesus. “Energetikoje daugybė interesų, stiprių jėgų, nenorinčių jokių pokyčių ir savo interesus ginančių per Seimą”, – mano jis.

A.Sekmokas tapo penktuoju dabartinės Vyriausybės atstovu, kuriam grasinama interpeliacija. Anksčiau jos rengtos (ir visos nesėkmingai) ministrams Algirdui Šemetai, Gintarui Steponavičiui, Eligijui Masiuliui, Gediminui Kazlauskui ir pačiam premjerui Andriui Kubiliui.

Beje, G.Kazlauskui interpeliacijos procedūra bus pradėta antrą kartą, tam jau surinkti Seimo narių parašai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/a-sekmokui-%e2%80%93-atokvepis-iki-pavasario

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.