- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

A.Kubilius stebisi Baltarusijos prezidento pozicija dėl Venesuelos naftos

Autorius: veidas.lt | 2010 10 21 @ 11:15 | Aktualijos | No Comments

Lietuvos premjeras teigia, kad Lietuvos ir Baltarusijos susitarimas dėl Venesuelos naftos tranzito į Baltarusiją per Klaipėdos uostą būtų naudingas abiem pusėms. Andrius Kubilius stebisi Baltarusijos prezidento pareiškimu, kad Lietuva nenori krauti naftos per Klaipėdos uostą ir todėl Baltarusija linkusi tartis su Latvija.

“Nežinau, ar tai tiksli informacija. Kiek atsimenu, spalio pradžioje buvo susirinkusios dvi darbo grupės – Lietuvos ir Baltarusijos, kurias mes kaip tik ir sudarėme po pokalbių ir su Lukašenka, ir premjeru Sidorskiu (Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir premjeras Sergejus Sidorkis – BNS) dar šių metų vasarą. Jos nagrinėjo visus energetinius svarbius projektus. Buvo pasiektas sutarimas dėl tam tikro kiekio naftos (Venesuelos – BNS) transportavimo per “Klaipėdos naftą”. Bet jau yra toks komerciškai abiem pusėms naudingas sutarimas”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Premjeras teigė nedrįstantis sakyti, kad Baltarusijos vadovo pareiškimą ketvirtadienį publikuojamame interviu dienraščiui “Litovskij kurjer” yra derybinis manevras.

“Žinau tiek, kad bendras kiekis, kurį Baltarusija nori įsivežti, panaudojant Baltijos valstybių uostus, yra žymiai didesnis negu mes jį galime perkrauti Klaipėdos uoste. Galbūt dalis krovinio eis ir per Latvijos uostus”, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

“Klaipėdos naftos” generalinis direktorius Rokas Masiulis BNS sakė, kad dėl Venesuelos naftos krovos per Klaipėdos uostą šalys turėtų baigti derybas kitą savaitę.

“Viskas eina neblogai. Yra tam tikros sąlygos, kurių mes norime. Tačiau derybos vyksta draugiškai ir kitą savaitę jau turėtų būti aišku”, – BNS sakė R.Masiulis.

Spalio pradžioje jis BNS sakė, kad konkreti sutartis turėtų būti pasirašyta per spalio mėnesį.

Spalio pradžioje skelbta, kad Lietuva ir Baltarusija susitarė dėl Venesuelos naftos tranzito į Baltarusiją per Klaipėdos uostą. Numatoma per metus perkrauti maždaug 2,5 mln. tonų naftos.

Rugsėjį “Klaipėdos nafta” perkrovė pirmąjį tanklaivį su Venesuelos nafta – iš viso 80 tūkst. tonų. Baltarusiai sako likę patenkinti bandomąja partija.

Klaipėdos įmonė ir bendrovė “Transchema”, kurios akcininkės yra Baltarusijos naftos prekybos namai (“Beloruskij neftianoj torgovyj dom”) ir susivienijimas “Belorusneft”, rugpjūčio viduryje pasirašė sutartį dėl bandomosios partijos.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/a-kubilius-stebisi-baltarusijos-prezidento-pozicija-del-venesuelos-naftos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.