- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

A.Kubiliaus koziriai – pensijos ir energetika

Autorius: veidas.lt | 2011 08 12 @ 18:57 | Politika | No Comments

BFL
Pensijų didinimas ir negailestinga kova su kylančiomis šilumos kainomis – du pagrindiniai argumentai, kuriuos prasidedančioje Seimo rinkimų kampanijoje gali panaudoti Vyriausybė.

Po mėnesio prasidės Seimo rudens sesija, o kartu su ja – ir 2012-ųjų Seimo rinkimų kampanija.
Žinia, oficialiai jos startas bus duotas tik kitų metų vasarą, bet politikos senbuviai puikiai žino: vieni metai iki rinkimų – tai laikas, kai valdantieji galvoja nebe apie reformas, o apie sprendimus, kurie padėtų išsilaikyti valdžioje.
Šiuo atžvilgiu Andriaus Kubiliaus Vyriausybės pozicijos yra vienu metu ir tvirtos, ir nedėkingos. Tvirtos – nes po šių metų vasario mėnesį vykusių savivaldybių tarybų rinkimų, per kuriuos konservatoriai, paneigdami visas prognozes, surinko dvigubai daugiau balsų, nei tikėtasi, juoba po konservatoriaus Naglio Puteikio pergalės per papildomus Seimo nario rinkimus Klaipėdoje daugelio išsvajotasis konservatorių sutriuškinimas gali įvykti nebent įsikišus išorinėms jėgoms. Iš Pietų Europos galinti atsiristi antroji krizės banga šiuo metu Vyriausybei kelia akivaizdžiai daug didesnį nerimą nei Lietuvos vidaus problemos.
Kad A.Kubiliaus Vyriausybė dirbs iki pat kitų Seimo rinkimų, šiandien, regis, nebeabejoja net didžiausi opozicijos optimistai. Tačiau kartu tai stato A.Kubilių į gan nedėkingą priešrinkiminę padėtį – jis nebegalės, kitaip nei dauguma iki jo buvusių premjerų, pasiteisinti, esą pritrūko laiko suplanuotiems darbams nuveikti. Už visą ketverių metų kadenciją atsakys vienas premjeras ir dauguma kartu su juo pradėjusių ministrų.

Visą publikacijos tekstą ateinantį pirmadienį skaitykite savaitraštyje “Veidas”, įsigykite elektroninę žurnalo versiją “veidas.lt” svetainėje arba skaitykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/a-kubiliaus-koziriai-%e2%80%93-pensijos-ir-energetika

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.