- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

7 atominės elektrinės yra šalia sostinių

Autorius: veidas.lt | 2011 03 20 @ 18:52 | Aktualijos | No Comments

Europoje yra bent septynios atominės elektrinės, kurios nuo valstybių sostinių yra nutolusios mažiau nei 100 kilometrų.

Tokius duomenis surinko BNS, šalyje augant susirūpinimui dėl Baltarusijos planų statyti atominę jėgainę vos 50 kilometrų nuo Vilniaus.

Istorija rodo, kad kaimyninių šalių spaudimas yra suveikęs bent vienu atveju – spaudžiant Danijos visuomenei ir politikams, Švedija 2005 metais visiškai uždarė Barsabeko (Barsebaeck) atominę elektrinę, kuri buvo pastatyta 22 kilometrai nuo Kopenhagos.

Panašiu atstumu nuo Liuksemburgo stovi dabar veikianti Prancūzijos Katenom (Cattenom) atominė elektrinė.

Vos 38 kilometrų nuo Zagrebo veikia Slovėnijos Krsko atominė elektrinė.

Arčiau nei 100 kilometrų nuo Briuselio stovi Olandijos Borselio (Borssele) jėgainė ir šiuo metu sustabdyta Prancūzijos Šoz (Chooz) elektrinė.

Maždaug 99 kilometrai nuo Vienos yra čekų Dukovany elektrinė, o Slovakijos Mochovce jėgainė nuo Budapešto nutolusi 96 kilometrus.

Lietuvos pareigūnai sako prieštaraujantys Baltarusijos planams statyti atominę elektrinę Astrave. Oficialusis Vilnius sako, kad nėra tinkamai atliktas planuojamos jėgainės poveikio aplinkai vertinimas.

Tarptautiniuose dokumentuose nėra atskirai reglamentuojamas leidžiamas atstumas nuo atominės elektrinės iki sostinės, bet Tarptautinės atominės energijos agentūros gidas numato, kad prieš patvirtinant aikštelę, turi būti pademonstruota, kad avarinė parengtis, įskaitant efektyvią evakuaciją, yra galima.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/7-atomines-elektrines-yra-salia-sostiniu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.