- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

6 reikalavimai darbdaviams

Autorius: veidas.lt | 2016 04 20 @ 10:12 | Verslas | No Comments

"Flick"/Jamie Keenan nuotr.

Kaip išlaikyti ar prisivilioti gerus darbuotojus? Šeši darbuotojų reikalavimai darbdaviui – pagal didžiausios šalyje ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ užsakymu atliktą visuomenės nuomonės tyrimą:

1-asis: darbas turi būti įdomus

Beveik du trečdaliai (64 proc.) apklausos respondentų kaip svarbiausią reikalavimą, keliamą potencialiam darbdaviui, įvardijo įdomų ir jiems artimą darbo pobūdį.

2-asis: atlyginimas

Kiek mažesnė dalis – 59 proc., – minėjo didesnio atlyginimo už dabartinį svarbą.

3-iasis: gera atmosfera

Trečias pagal svarbą reikalavimas būsimam darbdaviui – gera atmosfera organizacijoje, kurią kaip svarbų veiksnį minėjo 54 proc. apklaustųjų.

4-asis: lankstus grafikas

Tarp kitų reikšmingesnių reikalavimų potencialiam darbdaviui beveik pusė (44 proc.) apklaustųjų minėjo galimybę dirbti lanksčiu darbo grafiku,

5-asis: stabilumas

Daugiau nei trečdaliui atrodo svarbus darbo vietos stabilumas ir saugumas (37 proc.),

6-asis: atsižvelgimas į darbo rezultatus

Galimybė gauti premiją už pasiektus ar viršytus darbo rezultatus (34 proc.).

Tik 1,6 proc. „Lietuvos draudimo“ apklausos respondentų sakė, kad jie nekelia jokių reikalavimų darbdaviui – svarbu, kad priimtų į darbą.

Be to, tyrime vyrai ir moterys skirtingai pasisakė apie darbdavio suteikiamas papildomas naudas: vyrams, palyginti su moterimis, kur kas svarbiau renkantis darbdavį yra papildomų naudų paketas, vyrai jas, kaip svarbų reikalavimą, įvardijo beveik dvigubai dažniau – kas penktas vyras ir kas aštunta moteris rinkdamiesi darbdavį vertina ir papildomas jo suteikiamas naudas.

Svarbių skirtumų užfiksuota tarp skirtingo amžiaus respondentų. Labiausiai pagal savo atsakymus išsiskyrė 46-55 metų amžiaus dirbantys šalies gyventojai, kurie kur kas dažniau už kitų amžiaus grupių respondentus įvardijo geros darbo atmosferos organizacijoje svarbą (62,8 proc.), taip pat minėjo mažesnės organizacinės biurokratijos poreikį (23,3 procentų).

Tuo metu jauniausios 18-25 metų amžiaus dirbantieji kur kas dažniau negu kitų amžius grupių respondentai kaip patrauklią darbdavio ypatybę įvardijo sudarytas galimybes tobulėti (44,3 proc.) ir vertikalias karjeros perspektyvas (22,4 procento).

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikto tyrimų bendrovė „Rait“, kuri visoje šalyje apklausė tūkstantį 18–55 metų amžiaus įvairiose srityse ir įvairias pareigas užimančių arba šiuo metu aktyviai darbo ieškančių respondentų.

„Nors pastaruosius kelerius metus darbo rinkoje stebimas atlyginimų augimas, vis dėlto tai tik vienas iš kriterijų, į kurį atsižvelgia potencialų darbdavį vertinantys žmonės. Todėl tiek verslas, tiek darbuotojai neturėtų daryti klaidos, t. y. manyti, kad didelis atlyginimas užtikrina ilgalaikį darbo vietos patrauklumą. Mūsų tyrimas atskleidžia, kad reikalavimų geram darbdaviui ir patraukliai darbo vietai yra kur kas daugiau“, – komentavo „Lietuvos draudimo“ Personalo departamento direktorė Virginija Mikutaitė.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/6-reikalavimai-darbdaviams

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.