- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -
2012-ieji Lietuvoje bus muziejų metai
Autorius: veidas.lt | 2010 04 30 @ 14:18 | Lietuva | No Comments
Vakar Seimas vienbalsiai pritarė 2012-uosius metus šalyje paskelbti Muziejų metais. Tais pačiais metais bus švenčiamas ir pirmojo Lietuvoje įkurto viešo muziejaus – Dionizo Poškos Baublių – 200 metų jubiliejus.
„Muziejai Lietuvoje vis dar išlieka ganėtinai nutolę nuo gyventojų, o bene pirmą ir vienintelį kartą dauguma lietuvių juose apsilanko tik vedami mokytojų. Tačiau esu tvirtai įsitikinusi, kad muziejai neturi būti vien eksponatų ar istorijos saugyklos. Labai svarbi jų užduotis – šviesti visuomenę, informuoti ją ir priminti tautos istoriją“, – savo siūlymą komentavo liberalė D. Teišerskytė.
Pasak parlamentarės, 2012-iems Muziejų metams numatoma plati programa, kuri turėtų sudominti net tuos, kurie muziejuose apsilanko gana retai. Tokiu būdu keistųsi ne tik pačių muziejų įvaizdis, tačiau ir gyventojų požiūris į juos.
Seimo nutarimu, kuriuo 2012 metai paskelbiami Muziejų metais, Vyriausybė įpareigojama iki 2011 m. kovo 1 d. sudaryti Muziejų metų komisiją, kuri parengtų ir patvirtintų Muziejų metų programą bei pradėtų parengiamuosius jos įgyvendinimo darbus.
Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt
Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/2012-ieji-lietuvoje-bus-muzieju-metai
Paspauskite čia, kad atspausdinti.
© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.