- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„YouTube“ portalas žengia į filmų nuomos rinką

Autorius: veidas.lt | 2011 10 21 @ 09:00 | IT naujienos | No Comments


Spalio mėnesį filmų portalo „YouTube“ verslo produktų skyriaus vadovas Matteo Vallone pranešė, kad Didžiojoje Britanijoje pradėta teikti internetinė filmų nuoma „YouTube Movies“. Ši paslauga jau veikia JAV ir Kanadoje, o asortimentą sudaro daugiau nei 6 tūkst. įvairių žanrų filmų, kuriuos platina tokios žinomos studijos kaip „Universal Pictures“, „Sony Pictures“ ar „Warner Brothers“. Tiesa, nežinia, kada ir ar iš viso ši paslauga bus prieinama Lietuvoje.
Priminsime, kad internetiniam filmų portalui „YouTube“ šiemet sukako šešeri metai: 2005 m. jį įkūrė Chadas Hurley, Steve’as Chenas ir Jawedas Karimas. Beje, Ch.Hurley prisidėjo ir vystant populiariąją mokėjimų sistemą „PayPal“ – sukūrė jai logotipą.
2006 m. „YouTube“ portalą už 1,65 mlrd. JAV dolerių nusipirko IT milžinė „Google“. Šiandien ši svetainė užima trečią vietą pasaulyje pagal lankomumą – joje kasdien peržiūrimi trys milijardai įvairių filmukų ir filmų, o per visus 2011 m. planuojama sulaukti daugiau nei trilijono peržiūrų. Kiekvieną minutę į „YouTube“ įkeliamos daugiau nei 48 valandos filmuotos medžiagos. Dėl savo populiarumo tinklalapis laikomas vienu pagrindinių rinkodarininkų įrankių – per savaitę daugiau nei trys milijardai „YouTube“ peržiūrų uždirba pinigus iš filmukuose skelbiamos reklamos. Šiandien populiariausias filmukas portale yra Justino Bieberio vaizdo klipas „Baby“ – jis yra peržiūrėtas daugiau nei 600 mln. kartų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9eyoutube%e2%80%9c-portalas-zengia-i-filmu-nuomos-rinka

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.