- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„Standard & Poor’s“ sumažino 9 ES valstybių reitingus

Autorius: veidas.lt | 2012 01 14 @ 12:25 | Politika | No Comments


Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir pinigų reikalų komisaras Olli Rehnas sukritikavo tarptautinės reitingų agentūros “Standard & Poor’s” (S&P) sprendimą sumažinti devynių euro zonos valstybių skolinimosi reitingus ir šį agentūros žingsnį pavadino “nenuosekliu”, nes, anot komisaro, euro zona ėmėsi “ryžtingų veiksmų” kovoje su skolų krize, informuoja BBC.

Kiti aukšti ES pareigūnai agentūros sprendimą taip pat įvertino neigiamai, – praneša ELTA.
Penktadienį S&P pranešė, kad sumažino aukščiausią AAA Prancūzijos skolinimosi reitingą. Italijos, Ispanijos, Kipro ir Portugalijos reitingai buvo sumažinti dviem padalomis. Vokietija išsaugojo savo AAA reitingą.
S&P sukritikavo bloko atsaką į krizę ir pareiškė, kad taupymo ir bausmių už per didelį biudžeto deficitą neužteks siekiant įveikti skolų krizę.
O. Rehnas sakė “apgailestaująs” dėl S&P sprendimo, nes euro zona ėmėsi “ryžtingų veiksmų” ir jai pavyko šiek tiek nuraminti finansų rinkas.
Prancūzijos finansų ministras Francois Baroinas žiniasklaidai sakė, kad AAA reitingo praradimas “nėra katastrofa” ir pabrėžė, jog Prancūzija vis dar turi stiprų AA+ reitingą.
“Šią vasarą buvo sumažintas didžiausios pasaulio ekonomikos – JAV – reitingas. Turime išlikti ramūs. Nereikia dėl to gąsdinti Prancūzijos žmonių”, – kalbėjo F. Baroinas.
Euro grupės, jungiančios euro zonos finansų ministrus, pirmininkas, Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude’as Junckeris teigė, kad euro zonos valstybės yra pasiruošusius “padaryti viską, ko prireiks”, kad jų ekonomikos ir vėl pradėtų augti.
Kitos dvi reitingų agentūros, “Moody’s” ir “Fitch”, tebevertina Prancūziją aukščiausiu AAA reitingu.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9estandard-poors%e2%80%9c-sumazino-9-es-valstybiu-reitingus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.