- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„NI&Co” vaizdo klipe – šiuolaikinės visuomenės aktualijos

Autorius: veidas.lt | 2013 03 05 @ 18:53 | Muzika | No Comments


Modernios muzikos mylėtojai „YouTube“ interneto svetainėje jau gali peržiūrėti naują ansamblio „NI&Co“ vaizdo klipą „Everyday More“.
Tai intriguojantis šiuolaikinės minimalistinės muzikos kūrinys su vokalu, kartojančiu žodžius: „Everyday (I) buy a lot of things. Everyday (I) buy more and more and … End“ („Kasdien (aš) perku daug daiktų. Kasdien (aš) perku vis daugiau vis daugiau ir … Pabaiga.“)
„Kūrinyje skambantis ir nuolat kartojamas sakinys – ne raginimas kasdien pirkti daugiau. Tai tiesiog  sarkastiškas žaidimas žodžiais ir repetatyvia muzikine kalba, siekiant atskleisti vieną iš aktualiausių ir skausmingiausių šiuolaikinės visuomenės temų“, – apie savo naujausią kompoziciją pasakojo autorius, nevengiantis drąsiai ir taikliai kalbėti apie perdėm vartotojiškus šiandienos žmogaus instinktus.
Šis kūrinys, tai – būsimos G. Gelgoto simfoninės partitūros fragmentas, specialiai pritaikytas jo vadovaujamam ansambliui „NI&Co“.  Naujausią „NI&Co“ vaizdo klipą filmavo Vytauto Juozėnas, Didžiojoje Kintų bažnyčioje, pamaryje.
Anksčiau parašytas 26 metų kompozitoriaus Gelgoto kūrinys „Never Ignore the Cosmic Ocean“ žymaus dirigento K. Jaervi ir jo vadovaujamo Baltijos jaunimo filharmonijos orkestro 2012 m. buvo atliktas festivalyje „Young Euro Classics“, Berlyno „Konzerthaus“ salėje. Šis kūrinys, muzikos kritikų buvo įvertintas, kaip „sensacija“. 2013 – aisiais jis bus atliktas dar šešis kartus, festivaliuose Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, bei didžiausiame pasaulio klasikinės muzikos festivalyje “Schleswig – Holstein”, Vokietijoje.
„NI&Co“ vaizdo klipą „Everyday More“ galite peržiūrėti „YouTube“ interneto svetainėje: http://www.youtube.com/watch?v=MufeIwLv1Ck

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9enico%e2%80%9d-vaizdo-klipe-siuolaikines-visuomenes-aktualijos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.