- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„Mėnuo Juodaragis“ keičia ežerus

Autorius: veidas.lt | 2016 08 25 @ 09:21 | Kultūra,Muzika | No Comments

A.Lekavecko nuotr.

 

Šį savaitgalį vyksiantis folkmuzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ iš Zaraso ežero salos keliasi į Dūburio ežero salą, esančią netoli Antazavės.

Tikimasi, kad Dūburio hidrografiniam draus-tiniui priklausanti sala su žaliuojančiais šimtamečiais ąžuolais ir vaizdingais ežero krantais patiks pagoniškos dvasios ieškantiems festivalio lankytojams. Jų saloje lauks keturios scenos, senųjų amatų kiemas, indėniškų palapinių tipių kaimelis ir pie-vų plotai, skirti atvykstančiųjų palapinėms.
Pagrindiniais muzikinės programos svečiais šįmet tituluojama slovėnų grupė „Laibach“. Jau 35 metus gyvuojantis kolektyvas tėvynėje vadinamas grupe, sugriovusia Jugoslaviją ir komunistinį Tito režimą. Jie yra įkūrę savo deklaruojamą valstybę NSK (Neue Slowenische Kunst), kurią sudaro kelios konceptualios įvairių sričių menininkų grupės. NSK valstybė turi savo pasus, pašto ženklus ir ambasadas keliose šalyse.
Dėl provokuojančių ideologinių simbolių „Laibach“ koncertai buvo uždrausti Rusijoje. Užtat „Laibach“ tapo pirmąja vakarietiška grupe, koncertavusia Šiaurės Korėjoje.
Kiti festivalio svečiai – prūsiško tamsiojo neofolkloro grupė „Romowe Rikoito“, akusti-kai „Keltika Hispana“, psichodeliniai suomiai „Hexvessel“, iš Sankt Peterburgo kilęs kolektyvas „Theodor Bastard“ ir garsusis alchemikas iš Italijos Stefano Musso, jau kelis dešimtmečius kuriantis „Alio Die“ vardu. Taip pat pasirodys estų duetas „Puu-luup“ su Šiaurės lyra – talharpa, eksperimentinės elektronikos atstovai „Gas of Latvia“ ir folklorinis moterų ansamblis „Saucējas“.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9emenuo-juodaragis%e2%80%9c-keicia-ezerus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.