- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„Keistuolių teatras“ ir LVSO savo 25-mečio jubiliejų atšvęs bendrame koncerte

Autorius: veidas.lt | 2013 12 11 @ 09:00 | Kultūra | No Comments

keistuoliai1

„Svarbiausia – įžvelgti stebuklą paprastuose dalykuose!“ – frazė, kurią kartoja tūkstančiai vaikų ir jų tėvelių, užaugusių kartu su „Keistuolių teatru“. Nebijančių eksperimentuoti aktorių dėka gimė tokie personažai kaip varna Albertina, sraigė Olaiva, Doroti ir daugelis kitų. Pirmą kartą Kongresų rūmuose viešintys keistuoliai kartu su LVSO muzikantais gruodžio 14-ąją pakvies į magišką pasaulį, kurio apsuptyje užaugo kelios kartos.
Tiek LVSO, tiek Keistuolių teatrui šie metai – ypatingi, nes abu kolektyvai mini savo 25 metų sukaktis. O geriausia švęsti – sujungus pajėgas. „Simfoniniai Keistuoliai“ –  tai bendra jubiliatų programa, kurioje  geriausios Keistuolių dainos skambės akompanuojant LVSO. Koncerte dainuos patys Keistuolių  teatro įkūrėjai – Aidas Giniotis, Ilona Balsytė, Andrius Kaniava, Darius Auželis.
„Varna Albertina“, „Pieniška dainelė“, „Karalių lopšinė“, „Aukštyn kojom“, „Australija“, „Mėlynas autobusiukas“ – retas lietuvis nežino šių nuostabių dainelių, skirtų vaikams, bet patinkančių ir suaugusiems. Tačiau Kongresų rūmuose jos nuskambės pirmą kartą ir dar įspūdingiau nei visada.
„Sukurti dainų aranžuotes patikėjome maestro Andriui Kulikauskui, kuris yra glaudžiai susijęs su Keistuolių teatru nuo pat pirmų teatro gyvavimo metų“, – sakė „solidžios paauglystės 25-erių metų jubiliejų“ švenčiančio Keistuolių teatro prodiuserė Daiva Vaitekūnaitė.
Beje, A.Kulikauskas parašė muziką vienai iš trijų Keistuolių teatro jubiliejinio sezono premjerų – spektakliui „Vištytė ir gaidelis”, kurį režisavo Ramunė Skrebūnaitė. Ši ir kitos premjeros – aktoriaus Andriaus Kaniavos kelerius metus brandintas spektaklis balsui ir pianinui pagal Jurgio Kunčino kūrybą „Tūla ir kiti“ bei Vaidoto Žitkaus režisuotas autentiškais vaikystės prisiminimais paremtas spektaklis „Kai aš mažas buvau“ – jau įsiliejo į klasikinių muzikos, literatūros, teatro ir kino žanrų rėmų nebijančio laužyti Keistuolių teatro jubiliejinio sezono repertuarą.
Keistuolių teatras – pirmasis nepriklausomas Lietuvoje teatras, kuriantis spektaklius vaikams ir suaugusiems. Šiek tiek statistikos: per 25 gyvavimo metus Keistuolių teatre gimė apie 50 spektaklių (25 jų – repertuariniai), 5 videofilmai vaikams ir 3 suaugusiems, 10 muzikinių albumų. Kasmet Keistuoliai parodo apie 200 vaidinimų Lietuvoje ir užsienyje.
„Tai – pirmasis eksperimentinis teatras, nes jame kuriama, nepaisant profesinių rėmų ir titulų. Pirmasis teatras, užsiauginęs ne tik savo žiūrovą, bet net ir  tris aktorių kartas”, – sako Keistuolių teatro vadovas, aktorius ir režisierius A.Giniotis.
Koncertas „Simfoniniai Keistuoliai“ vyks gruodžio 14 d. Kongresų rūmuose.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9ekeistuoliu-teatras%e2%80%9c-ir-lvso-savo-25-mecio-jubilieju-atsves-bendrame-koncerte

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.