- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„Innotruck“: vilkikų pasaulio radikalas

Autorius: veidas.lt | 2012 06 20 @ 17:00 | Automobiliai | No Comments

 

„Innotruck“
©TU München

„Innotruck“ sukurtas ir kaip bandomasis prototipas, ir kaip daugelio kitų technologijų, kurios įdiegtos šio hibrido konstrukcijoje, demonstracinė priemonė. Vilkikas varomas elektra. Transporto priemonės displėjai ir valdymo įrankiai prisitaiko ir prie vairuotojo įgūdžių, ir prie nuolat besikeičiančių eismo parametrų (eismo srautų intensyvumo, vairuotojo budrumo). Tai leis užtikrinti, jog vairuotojas niekad nebus perkrautas informacija – jam jos bus pateikiama tiek, kiek reikia atliekamai užduočiai įvykdyti. Tačiau visi duomenys bus kaupiami ir juos bus galima gauti, kai to reikės.

Dar vienas iš kertinių „Innotruck“ bruožų – energijos vartojimas. Elektros motorams energiją tieks ne tik baterijos, bet ir sunkvežimio išorėje išdėstytos saulės baterijos, vėjo turbinos. Elektra bus gaminama ir stabdymo metu. Maža to, „Innotruck“ kėbulo išorėje bus ne viena „rozetė“ – kad iš stovinčio vilkiko elektros energijos galėtų pasipildyti kiti elektromobiliai.

Futuristinę vilkiko išvaizdą sukūrė automobilių dizaineris Luidžis Kolanis (Luigi Colani). „Innotruck“ bus galima pamatyti balandžio 23-27 d. Hanoveryje vyksiančioje tarptautinėje parodoje „MobiliTec“.

 

„Innotruck“ vairuotojo kabina
©TU München
 

„Innotruck“
©TU München
 

„Innotruck“
©TU München
 

„Innotruck“ vairuotojo kabinoje
©TU München
 

„Innotruck“ vairuotojo kabinoje
©TU München
 

„Innotruck“ viduje – visi patogumai
©TU München
 

„Innotruck“ viduje – visi patogumai
©TU München
 

„Innotruck“ kėbulo išorėje bus ne viena rozetė – kad iš stovinčio vilkiko elektros energijos galėtų pasipildyti kiti elektromobiliai
©TU München
 

Čia – vilkikas?
©TU München
 

Čia – vilkikas
©TU München
Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9einnotruck%e2%80%9c-vilkiku-pasaulio-radikalas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.