- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„Energijos tiekimas“ pradeda tiekti elektros energiją klientams Latvijoje ir Estijoje

Autorius: veidas.lt | 2013 07 31 @ 13:00 | Verslas | No Comments


Daugiausia laisvos elektros energijos rinkos klientų Lietuvoje turintis nepriklausomas tiekėjas „Energijos tiekimas“ nuo rugpjūčio pradės tiekti elektros energiją klientams Latvijoje ir Estijoje. Pirmieji bendrovės klientai šiose šalyse – Lietuvos Respublikos ambasados, įsikūrusios Rygoje ir Taline.

Pasak Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Latvijoje Ričardo Degučio, tai, kad į Latvijos rinką atėjo Lietuvos kompanija „Energijos tiekimas”, yra ne tik džiugu, bet ir ekonomiškai naudinga. „Šis tiekėjas pasiūlė geriausią kainą, taip pat greitai suderinome sutartį. Tikimės sėkmingo ilgamečio bendradarbiavimo“, – sako R. Degutis.

Ambasadoriaus Estijoje Neilo Tankevičiaus teigimu, elektros energijos tiekėjų plėtra į kitas Baltijos šalis yra  žingsnis link visiškos integracijos į Europos Sąjungos rinką. „Džiugu konstatuoti, kad ir Estijoje pagaliau atsiranda galimybė rinktis lietuviško kapitalo elektros energijos tiekėją pagal mažiausią kainą, galimybę tiekti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ar kitus kriterijus“, – sako N. Tankevičius.

„Energijos tiekimo“ generalinis direktorius Algirdas Juozaponis pabrėžia, kad veiklos Estijoje ir Latvijoje pradžioje bus orientuojamasi į smulkius ir vidutinio dydžio klientus, taip pat įmones, kurios veiklą vykdo keliose Baltijos šalyse. „Tokioms įmonėms galėsime pasiūlyti elektros energiją pirkti centralizuotai ir patraukliomis kainomis. Vėliau paslaugas planuojame teikti ir privatiems klientams“, – sako A. Juozaponis.

Pasak A. Juozaponio, veikla Latvijoje daug nesiskirs nuo veiklos Lietuvoje, nes kainų lygis bei rinkos išsivystymas kaimyninėje šalyje yra panašus į Lietuvos. Tuo metu Estijoje vartotojų informuotumas apie laisvos rinkos galimybes yra gerokai didesnis, be to, puikiai veikia duomenų saugojimo ir apsikeitimo tarp rinkos dalyvių sistema. Ji nepriklausomiems tiekėjams suteikia galimybę konkretiems vartotojams pateikti geriausiai jų poreikius atitinkančius komercinius pasiūlymus. Taip pat Estijos vartotojai palankiau žiūri į kainodarą, susietą su kainomis elektros biržoje, bei kitus sudėtingesnius kainų paketus.

Visi juridiniai asmenys yra laisvos rinkos dalyviai tiek Latvijoje, tiek Estijoje. Pastarojoje nuo šių metų pradžios elektros energiją laisvoje rinkoje gali pirkti ir visi buitiniai vartotojai. Latvijoje visiškai liberalizuoti rinką planuota nuo šių metų rugsėjo 1 d., tačiau terminas buvo nukeltas neapibrėžtam laikui.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9eenergijos-tiekimas%e2%80%9c-pradeda-tiekti-elektros-energija-klientams-latvijoje-ir-estijoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.