- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„Elsis“ ir „Elsis PRO“ dirbs prie NATO antžeminio stebėjimo programos įgyvendinimo

Autorius: veidas.lt | 2013 02 21 @ 09:32 | Technologijos | No Comments


2012 metų gruodžio mėnesį UAB „Elsis“ pasirašė sutartį su vokiečių kompanija „EADS Deutschland GmbH” ir tapo viena iš NATO antžeminio stebėjimo programos (AGS – Alliance Ground Surveillance) įgyvendinimo konsorciumo narių. Projektas bus vykdomas kartu su UAB „Elsis PRO“.

UAB „Elsis” pasirašydama sutartį su „EADS”, kuri yra lyderiaujanti pasaulyje kompanija aerokosmonautikos, gynybos ir saugumo srityse, prisijungė prie 4,1 mlrd. litų vertės NATO antžeminio stebėjimo programos realizavimo. „Elsis” grupės įmonės vykdys programinės įrangos projektavimo ir kūrimo darbus, kurie suplanuoti iki 2017 metų.

UAB „Elsis“ ir „Elsis PRO“ darbai susiję su programinės įrangos kūrimu, kuris apima pilną darbų ciklą, nuo reikalavimų specifikavimo iki realizavimo ir integravimo į bendrą AGS sistemą.

Pasak UAB „Elsis“ generalinio direktoriaus Arūno Gedvilos, šis projektas yra tarptautinis įmonės įvertinimas.

„Dirbti tarptautiniame projekte kartu su NATO, yra didžiulis pripažinimas ir atsakomybė. Mes sunkiu darbu įrodėme, kad galime dirbti aukščiausiu lygiu. Tai malonus iššūkis mūsų darbuotojams, kurie šio projekto metu praplės savo kompetencijos ribas“, – teigia A. Gedvila.

Antžeminio stebėjimo sistema, kurią ketinama paleisti 2017 metais, bepiločių lėktuvų pagalba leis beveik realiuoju laiku vykdyti nuotolinius žemės stebėjimus didelėse teritorijose, naudojant itin pažangius radarus. „AGS” taip pat prisidės vykdant taikos palaikymo, laivybos ir humanitarinės pagalbos misijas.

Kartu su Lietuva projekte dalyvauja Bulgarija, Čekija, Estija, Vokietija, Italija, Latvija, Liuksemburgas, Norvegija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija ir JAV.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9eelsis%e2%80%9c-ir-%e2%80%9eelsis-pro%e2%80%9c-dirbs-prie-nato-antzeminio-stebejimo-programos-igyvendinimo

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.