- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„Danske Bank“ pirmasis pasiūlys mobilųjį elektroninį parašą

Autorius: veidas.lt | 2013 07 31 @ 13:33 | IT naujienos | No Comments


Antrojo pagal turtą Skandinavijoje ir didžiausio banko Danijoje „Danske Bank“ filialas Lietuvoje, populiariausia telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ ir VĮ Registrų centras, skatindami mobiliojo elektroninio parašo naudojimą Lietuvoje, įdiegė naują projektą – mobiliojo elektroninio parašo išdavimą banke.

Nuo šiol banko klientai ir asmenys neturintys sąskaitos banke galės gauti elektroninį asmens tapatybės  dokumento atitikmenį, integruotą į SIM kortelę.

Tai pirmasis atvejis Baltijos šalyse, kai mobilusis elektroninis parašas išduodamas ne tik mobilaus ryšio operatorių padaliniuose.

„Siekiame nustatyti naujus bankininkystės standartus, o šis bendras projektas leidžia bet kuriam telefono turėtojui išbandyti kone saugiausią ir moderniausią elektroninio parašo priemonę, kuri naudojimo patogumu pranoksta įprastas slaptažodžių korteles ar kodų generatorius“, – sako Darius Jasinskis, „Danske Bank“ Verslo plėtros tarnybos direktorius. Pasak D. Jasinskio, jungtis prie elektroninės ar mobiliosios bankininkystės mobiliuoju elektroniniu parašu galima bet kur, nereikia slaptažodžių kortelės arba generatoriaus, o telefono ekrane užtenka įvesti mobiliojo parašo kodą.

„Mobilusis elektroninis parašas yra ypač saugus ir patogus vartotojams. Džiaugiamės, kad pradėti naudotis šia paslauga bus dar paprasčiau ir kortelę klientai gaus tiesiai banko skyriuje“, – pabrėžia Mindaugas Kežionis, „Tele2“ Produktų skyriaus vadovas.

Mobilusis elektroninis parašas – viena saugiausių šiandien egzistuojančių elektroninių asmens identifikavimo priemonių, tačiau Lietuvoje juo naudojasi tik 0,8 proc. gyventojų.

Mobilusis elektroninis parašas yra apsaugotas kodu, kurį žino tik pats vartotojas, todėl pametus telefoną užtenka blokuoti SIM kortelę. Be to, naudojantis šia asmens identifikavimo priemone netaikomi pavedimų limitai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9edanske-bank%e2%80%9c-pirmasis-pasiulys-mobiluji-elektronini-parasa

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.